İşte Reyhanlı'nın sır otomobili

İşte Reyhanlı'nın sır otomobili
İşte Reyhanlı'nın sır otomobili
Reyhanlı'daki kanlı saldırının faillerini yakalamak için organize hareket eden tüm güvenlik birimleri katliamın baş zanlısı Nasır E.'nin keşif aracı olduğu iddia edilen aracın peşine düştü

Radikal.com.tr - Reyhanlı'da 51 kişinin yaşamını yitirdiği patlamalarla ilgili çalışmalarına devam eden istihbarat birimleri, önemli bilgilere ulaştı. Milliyet’ten Tolga Şardan'ın haberine göre, MİT ve Emniyet'in istihbarat çalışmalarına Jandarma Genel Komutanlığı da katıldı. Jandarma, geçen çarşamba günü İçişleri Bakanlığı’na gizli yazıyla, daha önce varlığı bilinen, ancak plakası tespit edilemeyen ve saldırıların keşif çalışmalarında kullanıldığı ortaya çıkan aracın görüntülerini ulaştırdı.

EN SON ADANA 'DA GÖRÜLDÜ

Jandarma Genel Komutanlığı’nın yazısında, eylemin baş organizatörü olduğu gerekçesiyle her yerde aranan Nasır E.’nin kullandığı iddia edilen 31 ALV 38 plakalı aracın görüntüleri gönderildi. Aracın, geçtiğimiz ekim ayında Adana-Osmaniye otoyolundaki kameralarda saat 10.32’de göründüğü anlaşıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü, söz konusu aracın fotoğraflarını aynı gün “çok acele” kaydıyla tüm il emniyet müdürlüklerine gönderip, aracın benzer eylemlerde kullanılabileceğini belirterek, bir an önce bulunması talimatını verdi.


  http://www.radikal.com.tr/113399011339901

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kürt Sorunu - Gılgameş

  Kürt Soru'nunun çözümü için adımların atıldığı bir dönemde bu tür provokasyonlar olacağı belli idi. Bazılarının istikrarsızlıktan geçimlerini kazandıklarını unutmayalım. Eğer yanımızda Suriye sorunu olmasa böyle bir saldırı yine de yapılacaktı. Bu noktada çaresiz olduğunuzu dşünmeyin. Bu olayların neden olduğunu sorgulayın. Kürt düşmanlığından vazgeçin. Dini sömürenlere hayır deyin. Layik geçinip faşizm yapanlara dur diyin. Ancak o zaman aydınlık günler görebilir bu ülke. Yoksa her yanı kırılgan, her provokasyona gelen bir ülke olarak kalır Türkiye. Böyle bir Türkiye'nin yıkılması bile çok kolay bir operasyon olur. Bu konularda sorumluluk artık her bir ferde ait. Bunu unutmayın.