İşte son bir haftada intihar eden polisler!

İşte son bir haftada intihar eden polisler!
İşte son bir haftada intihar eden polisler!
Emniyet-Sen Genel Başkanı Faruk Sezer, polisin yaşadığı aşırı stres ve çalışma koşulları nedeniyle son bir haftada 6 polisin intihar ettiğini açıkladı
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU - ismail.sagiroglu@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL İçişleri Bakanı Muammer Güler ise Nisan ayında CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın polis intiharlarını sorduğu önergeye; “2002 -2012 yılları arasında 1688 polisin vefat etti” şeklinde açıklama yaparak resmi rakamları vermişti. Yapılan araştırmalara göre çalışma şartları ve ekonomik sorunlar nedeniyle her 13 günde bir polisin intihar ediyor. İşte son bir haftada intihar eden 5 polisin hikayesi…

EVDE

27 Mayıs 2013 - Afyonkarahisar'ın Emirdağ İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde 3 yıldan beri görev yapan 31 yaşındaki K.B (31) adlı polis memuru, girdiği bunalım sonucu kendi evinde beylik tabancasıyla kafasına tek el ateş ederek intihar etti. K.B'nin cansız bedenini aynı evi paylaştığı ve nöbetten dönen meslektaşı buldu.

NÖBET TUTARKEN

29.05.2013 - İskenderun'da Şehit Haydar Polis Karakolu’nda nöbet tutan 3 yıllık polis memuru 25 yaşındaki Mehmet Kaya, beylik tabancısıyla göğsüne ateş ederek intihar etti. Yaklaşık 10 günce İnci Kaya ile resmi nikah kıydığı belirtilen Mehmet Kaya'nın 30 Ağustos'da Adana'da düğün yapacağı öğrenildi.

POLİS OKULUNUN KANTİNİNDE

31 Mayıs 2013 – Bakırköy'de Şükrü Balcı Meslek Yüksek Okulu'na, kardeşinin sınavı için yardım istemeye giden 26 yaşındaki polis memuru Mesut Yılmaz, sonuç alamayınca polis okulunun kantininde beylik tabancasıyla başına ateş ederek intihar etti. Genç polis memuru Yılmaz’ın, Polis Meslek Okulu’na aldırmak istediği kardeşi tarafından 'bana yardımcı olmadın' diye suçlandığı belirtiliyor.

TUVALETTE

4 Haziran 2013 - Bursa Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Güven Timleri Büro Amirliği'nde görevli polis memuru 39 yaşındaki Selçuk Zengin, görev yaptığı Reşat Oyal Kültür Parkı’nda arkadaşlarından ayrılarak gittiği tuvalette beylik tabancasını başına ateş ederek intihar etti. Polis memurunun bir süredir psikolojik sorunlarının bulunduğu ve tedavi için izne ayrılmak istediği belirtildi.

KENDINI AĞACA ASTI

5 Haziran 2013 – Sakarya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı İstiklal Polis Merkezi'nde görev yaparken 4 yıl önce emekliye ayrılan 56 yaşındaki Saffet Arslan Yenikent Devlet Hastanesi karşısında bulunan ormanlık alanda ağaçta asılı olarak bulundu. Arslan’ın cansız bedeni, Cumhuriyet Savcısının yaptığı incelemenin ardından İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderildi.


  http://www.radikal.com.tr/113691511369156

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Radikal "radikallşmiş" - malasa22

  OYUN tutmadı diye bir kesim medyanın umutsuzluğunu görmek ne güzel. Zaman geçince bunu daha iyi anlayacaksınız. Bu haberin olaylarla ne ilgisi var ? Bu kadar da olmza !

  Yazık - alevbulentay2

  Yazık bu çocuklara, resmen çatır çatır harcıyorlar. hem halkı hem polisi...

  SISTEM - hg1962

  Yanlis sistem once kendini zehirliyor sonra da toplumu, Son 10 yilda intahar eden Asker ve Polis sayisina bakilinca siddet toplumu korkunc sona yaklasiyor, Tedavisi mumkun olmayan kin ve hirs sonucu yavas yavas oluyoruz, Sistemin degismesi kacinilmaz, AKP nin Dikta ve gerici yontemeriyle daha cok cenazeler gomeriz.

  Şehitten fazla intihar............... - Su Cemre Sim

  Türkiye otuz yılda silaha yüz elli milyar dolar harcadı;kırk bin kişiyi kurban verdi,öldürmekle işin çözümlenemediğini,şehit sayısından çok genç askerin intihar ettiğini görevliler açıkladı.Bu gençleri intihara sürükleyen nedir diye bir Tanrı'nın kulu sormadı.Silah satın aldırtmayan çatışmanın bir önemi yok,nasılsa.Hukuksuzluk çocuklarımızı öldürüyor,kötü yönetiliyoruz,korkutuluyoruz,ölüyoruz.Millet küpünü dolduruyor.Bu gençlerin tamamına yakını kesinlikle ülkede uygulanan işyeri baskısından,hukuksuzluktan ölüyor.Tek çare ülkede çağdaş hukukun uygulanmasıdır.Bu ülke artık yalanla doalanla,merdiven altı edebiyatı ile,tekke kültürü ile kandırılamıyor.Yüzümüz Orta Çağa dönmeye zorlanırken,gençlerimiz artık bu ilkelliğe bu kadar dayanıyor.

  Gösterilerle ilgisi ne? - MahmutYahya

  Radikal Ankara temsilcisi oratlığı yatıştırmamız gerekli olay tehlikeli yerlere gidiyor diye açıklama yaptı ama neden böyle acayip haberlerle geliyor Radikal.Neden tahrik yüklü haberler?Neden en ufak yatıştırıcı bir haber göremiyoruz?

  polis - sevkiye18

  Polisi koruma çabaları acındırma edebiyatı