İşte yeni ekonomi yönetimi!

İşte yeni ekonomi yönetimi!
İşte yeni ekonomi yönetimi!
Başbakan Ahmet Davutoğlu 64. hükümeti açıkladı. Yeni hükümette ekonomi yönetimindeki isimler de belli oldu. Reuters'a konuşan üst düzey bir yetkili Başbakan Yardımcısı olan Mehmet Şimşek'in yeni kabinede ekonomiden sorumlu olacağını söyledi.

RADİKAL - Başbakan Ahmet Davutoğlu 64. hükümeti açıkladı. Ekonomi yönetiminde yer alacak yeni isimler dikkat çekti. 

MEHMET ŞİMŞEK BAŞBAKAN YARDIMCISI OLDU

Eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Başbakan Yardımcısı olurken, Reuters'a konuşan üst düzey bir yetkili Başbakan Yardımcısı olan Mehmet Şimşek'in yeni kabinede ekonomiden sorumlu olacağını söyledi. Maliye Bakanı Naci Ağbal, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ise Binali Yıldırım olarak açıklandı. Gümrük Bakanlığı'na ise AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi getirildi. Gıda ve Tarım Bakanı ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik oldu.  

ALBAYRAK ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI OLDU

Yeni hükümette, ilk kez kabinede yer alacak isimlerden biri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı, AK Parti İstanbul Milletvekili Berat Albayrak olacak. Albayrak, Enerji Bakanlığı görevine getirildi. 

Kabinede iki kadın bakan

SÜLEYMAN SOYLU İLK KEZ KABİNEDE

Demokrat Parti Başkanlığı görevindeyken, AK Parti'ye geçen Süleyman Soylu, ilk kez kabineye girdi. Soylu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı oldu. 

Yeni Kültür Bakanı Mahir Ünal kimdir?

DENİZLİ'DEN BİR BAKAN GİTTİ, BİR BAKAN GELDİ

Davutoğlu'nun bir önceki hükümetinde Denizli'den Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi vardı. Cumhurbaşkanı'na yakın isimler arasında gösterilen Zeybekçi, 64. hükümette yer almadı. Ancak 64. hükümette Denizli Milletvekili Sema Ramazanoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevine atandı. İdris Güllüce'nin yerine ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na Fatma Güldemet Sarı getirildi. (Hürriyet)

Cumhurbaşkanı'nın damadı kabinede