İşte yeni Ergenekon savcıları

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Ergenekon soruşturmasında görev yapacak 3 yeni savcıyı belirledi: Rasim Işıkaltın, Kasım İlimoğlu ve Mustafa ÇavuşoğluANKARA – Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin’in Ergenekon soruşturmasında yeni 3 savcı görevlendirileceğini açıklamasının ardından Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) isimleri belirledi. Özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine getirilen isimler şöyle: Cumhuriyet savcıları Rasim Işıkaltın, Kasım İlimoğlu ve Mustafa Çavuşoğlu.
HSYK, yaptığı olağan toplantıda, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın özel yetkili mahkeme için talep ettiği 3 savcının ismini belirledi.
HSYK internet sitesinde yer alan karara göre, İstanbul Cumhuriyet Savcısı Rasim Işıkaltın, Bakırköy Cumhuriyet Savcıları Kasım İlimoğlu ve Mustafa Çavuşoğlu, Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 250. maddesinde sayılan suç ve davalara bakmak üzere İstanbul Cumhuriyet Savcılığında çalışmak üzere geçici yetki ile görevlendirildi.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, HSYK’ya gönderdiği talep yazısında, "Özel yetkili mahkemedeki 21 Cumhuriyet savcısından 5’nin ’Ergenekon’ soruşturmasıyla görevlendirildiğini, iş yoğunluğu nedeniyle 3 savcıya daha ihtiyaç duyduğunu" belirtmişti.
Özel yetkili mahkemede görevlendirilen 3 savcının hangi soruşturmalara bakacağına İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı veya Başsavcıvekili karar verecek. (aa)