İstifacı Kaya için 7.6 yıl hapis talebi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na bağlı Enerji Üretimi Anonim Şirketi'ndeki (EÜAŞ) yolsuzluklara yönelik 'Beyaz Enerji-3' operasyonunda adı geçtiği için milletvekilliğinden istifa eden Cemal Kaya hakkında...

ANKARA - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na bağlı Enerji Üretimi Anonim Şirketi'ndeki (EÜAŞ) yolsuzluklara yönelik 'Beyaz Enerji-3' operasyonunda adı geçtiği için milletvekilliğinden istifa eden Cemal Kaya hakkında, 'çıkar amaçlı suç örgütü adına faaliyette bulunmak ve ihaleye fesat karıştırmak' suçlamasıyla dava açıldı. Kaya'nın, 3.4 yıldan 7.6 yıla kadar hapsi istendi.
Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekili Hamza Keleş'in 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde açtığı davanın iddianamesinde Ezgi İnşaat Şirketi'nin ortağı İbrahim Selçuk, eski EÜAŞ Genel Müdürvekili Önder Piyade ve eski EÜAŞ Genel Müdür Yardımcısı Servet Üst'ün telefonlarının dinlendiği anımsatıldı. İddianamede bu kişilerin Kaya ile yaptığı ve suç unsuru taşıyan görüşmelerin kayda girdiği belirtildi. İddianamede, Selçuk ile Kaya'nın birbirleri-ne "Baba" diye hitap ettikleri ve kırım miktarlarını ihale öncesinde birlikte kararlaştırdıkları da anlatıldı.


    http://www.radikal.com.tr/7478057478050

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.