İstihbarat Mali Şube'yi takip mi etti?

İstihbarat Mali Şube'yi takip mi etti?
İstihbarat Mali Şube'yi takip mi etti?
Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunu gerçekleştiren İstanbul Mali Şube'yi, İçişleri Bakanı Muammer Güler'in İstihbarat Şube'ye takibe aldırdığı iddia edildi.
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU - ismail.sagiroglu@radikal.com.tr / Arşivi

İstanbul Emniyeti’nde görevden almalarda İstihbarat Şube Müdürleri’ne dokunulmaması da dikkat çekiyor. İddialara göre, takip edildiğini anlayan Mali Şube, operasyonun deşifre olduğu gerekçesiyle planlanandan erken harekete geçti.

Sarraf parayı böyle aklamış

Orhan İnce: "Şu anda yansıyanlar olayın yüzde 10'luk kısmı

Yeni iddialara göre, İstihbarat Şube tarafından takip edildiğini telefon görüşmelerinde deşifre eden Mali Şube ekipleri bunun sağlamasını da yapmış. Şüphelilerin kendilerini takip eden polisleri deşifre etmek için “3. göz” diye tabir edilen “takipçileri takip etme” girişimlerinde bulunacakları öğrenen Mali Şube ekipleri, planlanan tarihte (11 Kasım 2013) Rıza Sarraf'ın evinin olduğu Kanlıca’ya gitmiş. Yapılan araştırmalarda Sarraf’ın evinin yakınında bulunan aracın İstihbarat Şube Müdürlüğü’ne ait olduğu da tespit edilmiş.

 

 

Yolsuzluk operasyonunu 'çakmak kamera' hızlandırmış

 

Atına, uçağına, tablosuna da el konuluyor

 


  http://www.radikal.com.tr/116716411671649

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  komplo teorisyenleri - barisbarisbaris

  sevgili clear. öyle kel alaka falan deyip kendine haksızlık etme. muthis bi sey gelmis aklına. yani diyosun "bunların pisliklerini incelemekten izlemekten baska is yapamamıs olabilirler" reyhanlı gibi icinde insan ölümü olan bir olay da halkın etkilenmesini saglar. vallahi sahane bi fikir bulmussun. bunu hemen rok'a ve yigit bulut'a soyle. boyle seylerin aklına takılması harika valla. insan kurtarmak isteyince her seyi kurtarabiliyo demek. iki gundur özletmistin kendini.

  abdestli hırsızlar - tripp

  sokakta hala, adamlar caldı ama abdestli namazında, ama iş yapıyorlar lafları geliyor kulaklara, şaka gibi

  ... - hüzün kovan kuşu

  Elin oğlu bile gelip ülkenin içini oyuyor. Ne ülkeymişiz hala ayakta durabiliyoruz. ...den donumuzu almadıkları kalmış bi ama hala "adamlar çalışıyor ama yeeaa" diyen var. Bizdeki bu iyimserler oldukça sırtları yere gelmez bunların55466

  rüyamda fethullah gülen i gördüm - alptekin-h

  Cidden korkuyorum bu adamdan. gece rüyamda gördüm, nefes nefese uyanıp ayetel kürsi okudum.

  4 bir yandan check - merillus

  İyi işte, durum 4 bir yandan check edilmiş.Kaçarı yok

  Atlama. - Clear

  Tüm Türkiye üzerinde koordine çalıştığını düşündüğüm Emniyet İstihbaratı,bir yıldır Mali Şubeyi takip üzerine yoğunlaştırılınca,mayıs ayındaki Reyhanlı olayını yeterince önceden izleyememiş ve tedbir alamayıp,atlamak zorunda kalmış olabilir mi acaba,diye aklıma takıldı.Bilemiyorum,kel alaka olabilir ama yine de aklıma takıldı.

  terör yuvası - PİRHERMES

  Devlet dediğin terör yuvası olmuş. Yağmacı, talancı, gerçek çapulcular devletlidir.