İstihbarat Şube Müdürü, 'şüpheli' olarak ifadeye çağrıldı

İstihbarat Şube Müdürü, 'şüpheli' olarak ifadeye çağrıldı
İstihbarat Şube Müdürü, 'şüpheli' olarak ifadeye çağrıldı
İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ahmet Arıbaş, "17 aralık soruşturmasını sızdırmak" suçlamasıyla başlatılan soruşturma kapsamında "şüpheli" sıfatıyla ifadeye çağrıldı...

İSTANBUL - İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ahmet Arıbaş, "17 aralık soruşturmasını sızdırmak" suçlamasıyla başlatılan soruşturma kapsamında "şüpheli" sıfatıyla ifadeye çağrıldı. İstanbul Emniyeti ise, "hangi delil ve suçlamalarla ifadeye çağrıldığı tam olarak anlaşılmadı" gerekçesiyle Ahmet Arıbaş'ı ifadeye göndermedi.

İstihbarat Mali Şube'yi takip mi etti?


17 Aralık operasyonu ve soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ile geçtiğimiz günlerde başına Selami Altınok'un getirildiği İstanbul Emniyet Müdürlüğü arasında bugün çok kritik bir anlaşmazlık yaşandı.

SAVCILIK ÇAĞIRDI. EMNİYET "HAYIR" DEDİ 

İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ahmet Arıbaş, "17 Aralık soruşturmasını sızdırmak" suçlamasıyla başlatılan soruşturma kapsamında "şüpheli" sıfatıyla ifadeye çağrıldı. İstanbul Emniyeti, "Hangi delil ve suçlamalarla ifadeye çağrıldığı tam olarak anlaşılmadı. Bu çağrınız mevzuata aykırı" gerekçesiyle Ahmet Arıbaş'ı ifadeye göndermedi.
"Yolsuzluk ve Rüşvet" soruşturmasından sızan bilgilere göre, Bakan Muammer Güler'in Rıza Sarraf hakkında yürütülen soruşturmayı ona sızdırdığı iddia edildi. Sarraf'ın, hakkında bir soruşturma olup olmadığını Muammer Güler'in oğlu Barış Güler'e sorduğu Muammer Güler'in de talimatla araştırma yaptırdığı ileri sürülmüştü.

SARRAF'IN PEŞİNDEKİ EKİPLER, KENDİLERİNİN TAKİP EDİLDİĞİNİ ANLADI 
İddiaya göre İstanbul İstihbarat Şubesinin başındaki ismin ifadeye çağrılmasına yol açan olay, ana soruşturmanın sürdüğü günlerde, 11 Kasım 2013 günü yaşandı. Rıza Sarraf'ı takip eden Kaçakçılık ve Mali Suçlarla Mücadele ekipleri, Sarraf'ın Kanlıca'daki adresi önüne park halinde bekleyen bir aracın istihbarat şubesine ait olduğunu belirledi. Mali polis bu durumu savcılığa bildirdi.
İşte bu olayın, İstihbarat Şube Müdürü Ahmet Arıbaş'ı "şüpheli" sıfatıyla ifadeye çağrıldığı, "17 Aralık operasyonunu sızdırma" soruşturmasına dönüştüğü öğrenildi. Savcılık düğmeye bastı bugün Arıbaş "şüpheli" sıfatıyla ifadeye çağrıldı.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ: ÇAĞRINIZ MEVZUATA AYKIRI 
Başında Selami Altınok'un bulunduğu İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün bu çağrıya, “Hangi suçlama ve delillerle çağırdığınız tam olarak anlaşılamadı, bu çağrınız mevzuata aykırı" diye karşılık vererek sacılığın talebini geri çevirdiği öğrenildi. (Cem TURSUN/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/116766511676654

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  AKP Cemaat el ele ülkenin çivisini çıkardılar... - turq_82

  AKP ile cemaat beraberce ülkenin çivisini çıkardılar. Yargı, emniyet, bakanlıklar, bankalar hepsinin çivisi çıkmış.

  İstanbul emniyet müdürlüğü öyle diyorsa... - bırıncı

  İstanbul emniyet müdürlüğü öyle diyorsa kesin aksi doğrudur. içişleri bakanı ile oğlunun gazetelere yansıyan konuşmalarından benim anladığım şu: rüşvet olayının gerçek faili içişleri bakanı. konuşmalar bunu gösteriyor. ancak önlem amacıyla bu vazifeyi oğluna vermiş. dolayısıyla habere konu olan olayda emniyet müdürünün soruşturmayı sızdırdığı konusunda şahsen hiç kuşkum yok. zaten bu nedenle içişleri bakanı telefonda sık sık dinleniyoruz diyerek oğlunu uyarma ihtiyacı duyuyor.

  gizli soruşturmayı basına servis - nese2010

  edenlerin de ifadesi alınacak mı? Çifte standart olmaz mı aksi? Ergenekondan yıllarca hüküm giyeni çıkar milletvekili diye, davası devam eden henüz hüküm giymemiş milletvekillerini çıkarma... Bu şartlarda kim beni türk yargısına emanet edin der acaba?

  Darbe!... - Turk

  Bu sefer asker degil, polisi "darbe"ye tesebbusten yargilamak isterler ve yuzlercesini iceri atarlarsa hic sasmayin... *** Simdilik, en etkili ve de korkutucu yontem bu goruluyor...