İstiklal Caddesi'nde Alman turist kalbinden bıçaklandı

Tartıştığı kişi tarafından sokak ortasında bıçaklanan Alman turist Kerkelink kurtarılamadı


Ümit TÜRK

İSTANBUL - İstiklal Caddesi'nde gezen Alman turist, yanına yaklaşan tartıştığı bir genç tarafından kalbinden bıçaklandı. Alman turist kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirirken, saldırgan genç çevredeki vatandaşlar tarafından yakalanarak polise teslim edildi.
Bir süre önce İstanbul’a gelen Alman turist 45 yaşındaki Gregar Kerkelink, sabah otelinden çıkarak İstiklal Caddesi’nde dolaşmaya başladı. Saat 11.00 sıralarında Alman turistin yanına 20 yaşlarında bir kişi yanaştı. Bu kişiyle Alman turist arasında, kısa bir süre sonra tartışma başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine üzerinde bulunan bıçağı çıkartan genç, Alman turisti kalbinden bıçakladı.
Olaydan sonra açmaya çalışan saldırgan, çevredeki vatandaşlar tarafından yakalanarak gelen polise teslim edildi. Ambulansla hastaneye kaldırılarak ameliyata alınan Gregar Kerkelink ise kurtarılamadı.
Polisin olayla ilgili incelemesi sürerken, görgü tanıkları, olay yerinin Taksim İlkyardım Hastanesi’ne 2 dakikalık mesafede olmasına rağmen, ambulansın yaklaşık yarım saatte geldiğini öne sürdü. (dha)