İstiklal Caddesi'nde linç girişimi

İstiklal Caddesi'nde linç girişimi
İstiklal Caddesi'nde linç girişimi
İstiklal Caddesi'nde eylemciler, kendisine küfür ettiğini iddia ettikleri bir kişiyi linç etmek istedi.

Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde gösteri yapan eylemciler, kendilerine küfür ettiğini iddia ettikleri bir kişiyi linç etmek istedi. Eylemciler tarafından darp edilen kişi, taksiye binerek olay yerinden uzaklaştı.

Olay gece saat 02.30 sıralarında İstiklal Caddesi'nde meydana geldi. Eylemcilere küfür ettiği iddia eden bir kişi ile eylemciler arasında tartışma yaşandı.

Tartışmanın giderek büyümesi üzerine eylemciler, kendilerine küfür ettiğini iddia ettikleri vatandaşı linç etmek istedi. Darp edilen kişi, vatandaşların araya girmesiyle taksiye bindirilerek olay yerinden uzaklaştırıldı.

DHA - Hakan KAYA


  http://www.radikal.com.tr/1142700114270012

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - Selosl

  Radikale hiç yakıştıramadım bu haberi, amaç palalı akgençliğe benzer gezi eylemcileri de var gibi göstermek olduğunu düşünüyorum.

  göremedim - haticesur

  Linç girişimi diye yazmışsınız ama ben linç girişimi göremedim, yanlış video mu izledim. Biri birine vurdu ama başkaları onu durduruyordu. Yoksa yine şok şok şok haberciliği mahsulü mü?

  Linç? - huberhirsch

  Yahu yakışıyor mu bu bizim kadar rasyonel insanlara? Çapulculuk bu değil. Sokak magandalarından ne farkımız kalır o zaman, küfredeni sataşanı linç etmeye kalkarsak? Bir çapulcu olarak utandım.

  Velev ki.. - mgalois

  Diyelim ki küfretmiş olsun, hatta eli sopalılardan olsun. Linç kültürü tam da bu faşistlere ait bir kültür. Küfre tepkiyi linç etmeye vardırmak, tam da RTE'nin yaratmak istediği toplumsal kavgaya giriş adımı gibi. Dikkatli olun dostlar, karşılıklı saldırıya mahal vermeyin. Mücadeleye devam, lince hayır!

  Eylemciler? - denniss

  Adamın üstüne yürüyen insanların hiç de eylemcilere benzer bir yanı yok. Bugüne kadar eylemcileri öldüren, ölümcül yaralar veren, işkence eden ve daha bir sürü şey yapan polise ve diğer insanlara bugüne kadar karşılık vermeyen eylemciler şimdi kendine bi tane küfür eden adamı linç etmeye mi kalktılar? :) haber biraz mantıktan ırak doğrusu.

  Radikal'in semantiği çıldırtıyor - UPK Jedi

  Vatandaşlar ile eylemciler karşı karşıya değil mi bu haberde? Yani yasalara saygılı insanlara vatandaş denir. Halk dediğin ise çapulcudur Başbakan'ın deyişiyle. Halk plajlara hücum etti vatandaş denize giremedi. Yani çapulcular öyle doldurdu ki orayı asıl hakedenler denize giremedi.

  GEZİ RUHU'NUN İTİBARSIZLAŞTIRILMAYA ÇALIŞILMASI - UYİ35

  Madem ki apolitik olmadıklarını gösterdiler veya politik oldular, Gezi Ruhu'nu benimseyenlerin politik davranarak bu tür lümpence hareketlere katılmayıp, onları dışlayıp provokasyonları ve dolayısıyla itibarsızlaştırma operasyonlarını boşa çıkarmaları gerekiyor; hatta en iyisi artık belli ve somut bir siyasi talep olmadıkça sokak eylemlerini bırakıp örgütlerde ve partilerde siyaset yapmaya, daha çok düşünmeye ve okumaya zaman ayırmalılar.