İstiklal Caddesi'nde tehlikeli gerginlik

İstiklal Caddesi'nde tehlikeli gerginlik
İstiklal Caddesi'nde tehlikeli gerginlik
İstiklal Caddesi'nde yapılar protestolar sırasında karşı karşıya gelen gruplar arasında gerginlik çıktı.

RADİKAL - Beyoğlu Galatasaray Meydanı'nda toplanan Milliyetçi Türkiye Partisi ve Turan Ocakları üyesi bir grup, 23 yıl önce Ermenistan'ın Karabağ'ı işgal edişini ve Hocalı köyünde yapılan katliamı ve Ege Üniversitesi'nde çıkan olaylarda Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun öldürülmesini protesto etti. Saat 14.00'da Galatasaray'da toplanan eylemciler dev Türk bayrağı açarak “Türküz, Türkçüyüz, Atatürkçüyüz" “Her şey Vatan İçin" şeklinde slogan attı. Eylemciler Türk ve Azerbaycan bayrakları taşıdı.

Milliyetçi Türkiye Partisi Genel Başkanı Ahmet Yılmaz “Vatan toprağımız Hocalı 20 yılı aşkın bir süredir Ermeni işgali altındadır. Vatan toprağı kutsaldır ve kaderine terk edilemez. Türk vatanını işgal edenler, buna çanak tutanlar, görmezden gelen yetkililer bunun bedelini Türk Milleti huzurunda ve bütün dünyanın gözü önünde er ya da geç ama mutlaka ödeyeceklerini bilmelidirler. Milliyetçi Türkiye Partisi ve Turan Ocakları olarak bütün vatan topraklarımız azad olana kadar durmayacağımızı, mensubu olmaktan gurur duyduğumuz Türk Milleti'ne saygılarımızla arz ederiz" dedi.

KISA SÜRELİ GERGİNLİK

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde görüşülmekte olan İç Güvenlik Yasa Tasarısını protesto etmek için gelen KESK üyelerinin dağılımı sırasında kısa süreli gerginlik yaşandı. İki grup arasında karşılıklı slogan atılması nedeniyle polis grupların arasına girerek olay çıkmasını önledi. Bu sırada polis ile Milliyetçi Türkiye Partisi üyesi arasında kısa süreli tartışma yaşandı.

Grup üyeleri bir süre daha slogan attıktan sonra olaysız dağıldı.

Hasan YILDIRIM / İSTANBUL - DHA


  http://www.radikal.com.tr/129911612991162

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  3-5 kişi - jumpercoco

  Resimden göründüğü kadarı ile öyle dev bir Türk bayrağı yok.Safları da epey seyrek ve kısa.

  Neden tehlikeli gerginlik mis ?! - Ayse Sule

  Radikal'in ideolojisine uygun gruplar sokaklarda izinsiz yuruyus ve gosteri yapsa, hatta vandalliga bile girisse, sorun yok. Ama ne zaman ki ayni sokaklarda, farkli gorusten vatandaslar, izni alinmis bariscil yuruyus ve gosteriler yapsa, Radikal'den hemen o akillara ziyan manset gelir: Tehlikeli Gerginlik! Radikal'e gore karsi mahallelinin laf atmasi tehlikeli gerginlik olur ama kendi mahallelisinin tas ve molotof atmasi demokratik hak. Akli balig olmamis cocuk reflekslerinizle ne komik adamlar ve kadinlarsiniz siz yahu!