İstiklal Caddesi'nde toplanan grup Taksim'e yürüyor

İstiklal Caddesi'nde toplanan grup Taksim'e yürüyor
İstiklal Caddesi'nde toplanan grup Taksim'e yürüyor
Taksim İstiklal Caddesi üzerinde toplanan kalabalık bir grup, Taksim'e doğru ilerliyor. Cadde üzerndeki polisler ise Meydan'a doğru çekildi. Polisin göstericileri Taksim Meydanı girişinde karşılayacağı tahmin ediliyor.

Radikal.com.tr - Taksim İstiklal Caddesi üzerinde toplanan kalabalık bir grup, Taksim'e doğru ilerliyor. Cadde üzerndeki polisler ise Meydan'a doğru çekildi. Polisin göstericileri Taksim Meydanı girişinde karşılayacağı tahmin ediliyor. Osmanbey'de toplanan bir başka grup da Taksim'e yürümek istedi, ancak polis o gruba müdahale etti.

KESK kortejinin Tünel Meydanı’nda yaptığı eylemde polisin yürüyüşe izin vermemesi üzerine KESK "dağılacağız" açıklaması yaptı ve polis bariyerleri açtı. Ancak kalabalıktaki bazı gruplar dağılmayarak İstiklal Caddesi’nden Taksim'e doğru yürümeye başladı.

Grup Taksim Meydanı girişine geldiğinde çevik kuvvet ekipleri ile karşı karşıya geldi. Yapılan anonslarla grubun dağılması istendi. Daha sonra polis bu grubu boyalı mermi sıkarak dağıttı. Ara sokaklara dağılan grup polisin çekilmesiyle yeniden bir araya geldi.

Gruptakiler "Her yer Taksim her yer direniş", " Hükümet istifa", "Faşizme karşı omuz omuza" gibi sloganlar atıyor...

Fransız Konsolosluğu önünde göstericilerle polis karşı karşıya... Gruptan sloganlar yükseliyor. Polis ise şimdilik müdahale etmiyor...

Grubun eylemi yaklaşık 1 saattir devam ediyor...

Osmanbey'de toplanan gruba ise kısa sürede müdahale edildi. Jandarma TOMA'sından tazyikli su sıkılırken polis de biber gazı kullandı. Müdahale sırasında çevredeki vatandaşlar zor anlar yaşadı. Gruplar ara sokaklara kaçarken polisler de peşlerinden gitti.

DİSK, KESK, TMMOB, TTB ve TDB'nin Gezi PArkı'na yapılan polis müdahalesini protesto etmek için aldığı bırakma kararının ardından bugün Tünel ve Şişli yönlerinden Taksim'E yürüyüş yapılmasına polis izin vermemişti. Ayrıntılar gelmeye devam ediyor...