İstiklal Caddesi'nde turistin başına taş düştü

Jansen'ın (26) başına, bir binadan kopan yumruk büyüklüğündeki taş düştü. Ambulansla hastaneye kaldırılan Alman turist şikayetçi olacağını söyledi.Türk arkadaşıyla saat 21.00 sıralarında İstiklal Caddesi Numara 57'nin önünden geçen Nathalia Lisar Jansen (26), bir anda başına düşen taş ile yere yığıldı. Arkadaşı, bayıldığını sandığı Jansen'e su içirmeye çalıştı. Ancak Jansen'in başından kan geldiğini görünce telefonla 112 Hızır Acil'den yardım istedi. Sağlık ekipleri, olay yerindeki ilk müdahalenin ardından Jansen'i Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı.
Jansen tedavisinin ardından taburcu edildi. Çıkışta arkadaşının yardımıyla polise ifade veren Alman turist, “Başıma bir şey düştü ama ne olduğunu bilmiyorum. Şikayetçiyim” dedi.

POLİS TAŞ ARADI

Jansen ambulansa konulurken, görgü tanıklarının iddiasına göre, sağlık görevlilerinde biri taşı çöp konteynerene attı. Olay yerinde inceleme yapan polis, taşı bulamayınca çöpte uzun süre taş aradı.
İstiklal Caddesi'nde, Ocak 2009'da da arkadaşlarıyla Fitaş Sinemaları'nın bulunduğu binanın önünde bekleyen üniversite öğrencisi Ece Turhan'ın başına cam çerçeve düşmüştü. Uzun süre yoğun bakımda tedavi gören Ece Turhan, yaşam mücadelesini kazanmış ve mayısta taburcu edilmişti.