İstiklal'de biber gazlı müdahale

İstiklal'de biber gazlı müdahale
İstiklal'de biber gazlı müdahale
İstiklal Caddesi'nde 3 Mayıs Türkçülük Günü nedeniyle yürüyüş yapmak isteyen gruba polis gazlı müdahalede bulundu

İSTANBUL - İstanbul Alperen Ocakları üyesi grup saat 18.00'da, 3 Mayıs Türkçülük Günü'nü kutlamak için Galatasaray Lisesi önünde toplandı. Basın açıklaması ve yürüyüş yapmak isteyen gruba polis dağılması için ikazda bulundu. Polisin uyarısına rağmen dağılmayan grup üyeleri İstiklal Marşı okumaya başladı. Çevik Kuvvet ekipleri İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından ellerinde Türk bayrağı bulunan gruba biber gazlı müdahalede bulundu. Müdahale sonrasında grup üyeleri ara sokaklara kaçtı. Cadde üzerinde bulunan vatandaşlar iste gazdan etkilenerek çevredeki yerlerine sığındı. Gazdan etkilenen bir büfe çalışanı da baygınlık geçirerek yere yığıldı. Polisin İstiklal Caddesi'ndeki bekleyişi devam ediyor.(dha/İhsan Yalçın)


  http://www.radikal.com.tr/113211811321187

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Afiyet olsun! - BaşkaBirşey

  Daha önceki yorumum eksik çıkmış. Asıl söylemek istediklerim belki anlaşılmamıştır. Solcuları gördükleri heryerde unifomalı fikirdaşlarıyla linç etmeye çalışan stepnele tosuncuklara afiyet olsun!

  DEVLET KARARLI ! - palenke

  Bu biber gazini herkese tattirmak konusunda devlet bayagi kararli.sag,sol onlar icin farketmiyor,yeterki kendilerinden olmasin.

  Milliyetçiler! - RadikalGokhan

  Vay, buralarda sizin gibi düşünmeyen insanları da haber yapıyor muydunuz?

  bu lezzete asla hayır diyemezsiniz:) - Kara Budun

  hep bize mi sıkacaklar. biraz da faşistler biber gazının tadına baksın. ımmmm yok böyle lezzet. %100 doğal:) ekmek arası yapıp yiyoruz biz gazı. o kadar ki alıştık.

  Ne günlere - anaximenes

  kaldık. Bu ülkede devletin hep kitle tabanı olagelen çevrelerin aynı devletin baskılarına maruz kalması pek rastlanan bir durum değildi. Ama İlker Başbuğ'un bile tutuklandığı bir süreçte, buna pek şaşmamak gerek galiba..

  HANGİ ÇAĞDAYIZ... - amigra6565

  Ya kardeşim dünya değişti, ideolojiler değişti, koskocaman Sovyetler Birliği dağıldı, ortadoğu haritası değişti ama şu ülkücü kardeşlerimiz ne değiştiler nede kendine bir şey katılar. Ya gözlerinizde şu ideolojik gözlükleri çıkartın. Belki o zaman dünyanın ekseninde haberdar olursunuz.

  yer misin yemez misin? - BaşkaBirşey

  Solcuları gördükleri heryerde unifomalı fikirdaşTosuncuklara afiyet olsun!