@idrisemen

İstiklal'de gergin bekleyiş

İstiklal'de gergin bekleyiş
İstiklal'de gergin bekleyiş
Gezi Parkı eylemcileri bu akşam da Taksim Meydanı'na çıkabilemek için İstiklal Caddesi'nde toplanmaya başladı.
Haber: İDRİS EMEN - idris.emen@radikal.com.tr / Arşivi

Taksim'e çıkmak isteyen bine yakın kişiden oluşan bir Gezi Parkı eylemcileri grubu akşam saatlerinde İstiklal Caddesi ’nde toplanarak beklemeye başladı. Çevik Kuvvet ekipleri ise halen Taksim Meydanı’na 100 metre mesafede olan Fransız Konsolosluğu önünde konuşlandı.

Eylemcilerle polis arasında ufak tefek sürtüşmeler dışında herhangi bir çatışma yaşanmadığı bildiriliyor.


  http://www.radikal.com.tr/113805811380582

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yeter artık! - sertan yula

  Bu gibi katı inatçı tutumlar eylemi tamamen halk desteğinden koparıp klasik, yararsız ve anlaşılmaz marjinal bir harekete dönüştürür. Duracağınız yeri bilin ve İstiklal'i de Taksim'i de Gezi'yi de rahat bırakın artık!

  yığın - romanos

  sizin demokrasi ile zorunuz var, öyle olmasaydı, sokakları, parkları işgal etmezdiniz. Yakma ve yıkmaları siz yapmadığınız için onları belirtmiyorum. Sonuçta Tayyip'e kızsanız da çoğunuz böyle olayları tasvip etmiyor. Ama bir gerçek var ki, ülke kötü yönetildiği için değil, ekonomi kötü olduğu için değil, demokrasi geriye gittiği için değil, sorununuz Tayyip, kıskanıyorsunuz böyle bir lidere sahip olamadığınız için. Öyle olsaydı, seçim barajı niye indirilmiyor, uludere'nin hesabı neden sorulmuyor derdiniz? Ama sizin gibi düşünen arkadaşlarım varsa yoksa gemicik diyor, Sümeyye'nin almadığı maaşı söylüyor. alkol diyor, sana ne diyor ben istediğim kadar çocuk yaparım diyor (bilmeyen de üç çocuk yasası mı var der) . Adam başbakan kendi düşüncesini, inandığını söylemesin mi? Hiç inandırıcı değilsiniz? Nokta. Demokrasi iyi değil diyorsunuz ama desteklediğiniz parti kürt raporu yazacağım dedi, sadece bildiri yazabildi bana gönderselerdi ben daha iyisini yazardım, sloganlarla konuşmayı bırakın. Entellektüel çaba, emek ortaya çıkarın.