İstiklal'deki terör saldırısının asıl hedefi Taksim Meydanı mıydı?

İstiklal'deki terör saldırısının asıl hedefi Taksim Meydanı mıydı?
İstiklal'deki terör saldırısının asıl hedefi Taksim Meydanı mıydı?
Taksim Balo Sakak'ta meydana gelen patlamanın nedeni canlı bomba saldırısı...

RADİKAL -  İstiklal Caddesi'nde meydana gelen ve biri canlı bomba olmak üzere 5 kişinin öldüğü, 37 kişinin yaralandığı terör saldırısında, intihar saldırganının asıl hedefine gitmeye çalışırken patladığı iddiası dile getiriliyor. Bir diğer iddia ise canlı bombanın, turistlerin yanından geçerken üzerindeki düzeneği harekete geçirdiği yönünde. Reuters'ın üst düzey bir Türk yetkiliye dayandırdığı haberinde ise saldırganın daha kalabalık bir yerde bombayı patlatmayı planladığı, yolda korkudan erken patlattığı öne sürülüyor.

CNNTürk muhabirinin verdiği ilk bilgilere göre, saldırganın asıl hedefine ulaşamadan bir yere giderken, yolda bombanın patladığı iddiası araştırılıyor. Canlı bombanın Beyoğlu Kaymakamlığı önünde patladığı öğrenildi.

REUTERS: DAHA KALABALIK BİR YERDE PATLATACAKTI

Uluslararası haber ajansı Reuters’a konuşan üst düzey bir Türk yetkili ise intihar bombacısının, farklı bir zamanda daha kalabalık bir yeri vurmayı planladığının altını çizdi. Yetkili, saldırganın üzerindeki bombayı “korkudan” erken patlattığı düşüncesini dile getirdi.

TAKSİM MEYDANI İDDİASI

İlk tahminler, canlı bombanın İstiklal Caddesi üzerinden Taksim Meydanı'na doğru ilerlediği yönünde. Görgü tanıklarına göre ise patlama, canlı bomba bir turist kafilesin yanından geçerken gerçekleşti.

Taksim'de patlama: Ölü ve yaralılar var

İstiklal Caddesi'ndeki terör saldırısının asıl hedefi Taksim Meydanı mıydı?

Twitter'da #ALIŞMAYACAĞIZ tepkisi

HDP: İstanbul'daki bombalı saldırıyı lanetliyoruz

İranlı turist patlama anını anlattı

Bahçeli'den Taksim açıklaması: Hevesler boşunadır, çünkü hainler başaramayacak

Görgü tanıkları patlama anını anlattı

 


  ETİKETLER:

  saldırı

  ,

  canlı bomba

  ,

  Taksim