İstiklal'e cam düştü: Altı yaralı

İstiklal'e cam düştü: Altı yaralı
İstiklal'e cam düştü: Altı yaralı

Fotoğraf: Alptekin İhkan / aa

İSTANBUL - Türkiye’nin yaya trafiği en yoğun yerlerinden olan İstiklal?Caddesi’nde tadilatı yapılan bir binadan düşen cam altı kişiyi yaraldı. 
Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde AFM Fitaş Sineması’nın bulunduğu binanın beşinci katındaki dün akşam yapılan tadilat sırasında, işçiler tarafından yapının dış cephesine takılmak istenen yaklaşık üç metre genişliğindeki cam caddeye düşerek parçalandı. Caddede panik yaratan olayda, Ayhan Saltak, İstanbul Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencisi Ece Turhan, Avrupa Birliği (AB) kapsamında Türkiye’de yürütülen bir projede çalıştığı belirtilen yabancı uyruklu Rosa Maria Quirantquu ile üç kişi yaralandı.
Saltak ve Turhan, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, Quirantquu Özel Alman Hastanesi’ne, üç yaralıysa Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.
Yoğun bakım servisine alınan yaralı 19 yaşındaki Ece Turhan’ın teyzesi mikrofonlara konuşurken ağlayarak, “Annem ve babam bilmiyor” diye konuştu. Rosa Quırantquu’nun tedavisinin ardından taburcu olduğu, tedavisi süren diğer yaralıların genel sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.
Camın düşmesinde sorumluluğu bulunduğu iddia edilen altı işçi gözaltına alınıp Taksim Polis Merkezi’ne götürüldü. (Radikal)