İsveçli Maggie maganda kurbanı

İsveçli Maggie maganda kurbanı
İsveçli Maggie maganda kurbanı
Tatil için İsveç'ten arkadaş grubuyla İstanbul'a gelen Maggie Bogda, bara alınmadığı için sağa sola rastgele ateş eden bir magandanın kurbanı oldu. Sigara içmek için barın önüne çıkan Bogda, başına isabet eden kurşunla hayatını kaybetti.

İsveç’te kuaförlük yapan Maggie Bogda, 2 gün önce İstanbul ’a geldi. Başta Ayasofya olmak üzere Sultanahmet ve bölgedeki turistik yerleri gezdi. Dün akşam da Beşiktaş ’taki bir bara gitti. İçeride eğlenen Maggie Bogda, sigara içmek için arkadaşıyla dışarı çıktı. Bu sırada 2 kişi bara girmek için geldi. Bar güvenlik görevlileri yanlarında kız arkadaş olmayan 2 kişiyi içeri almadı. Araca geri dönen ikiliden biri aracın camını açarak rastgele ateş etti ve hızla uzaklaştı. 

İçeri girerken açılan ateşle başından vurulan ve hastahaneye kaldırılan Bogda, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Polis, görgü tanıklarının ifadesi ve güvenlik kamera görüntülerinden silahı ateşleyen kişinin kimliğini tespit etti. E.K. ve yanındaki arkadaşını yakalamak için çalışma başlattı. (Çetin Aydın-Hürriyet)