'İsviçre maçı kin tohumları attı'

İsviçre'nin Kreuzlingen kentinde, İsviçreli bir grup gençle kavga ettiği iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra, 16 Aralık günü karakolda kendini asarak canına kıydığı açıklanan 23 yaşındaki Ayhan Yöyen'e, İzmir Adli Tıp Kurum'nda otopsi yapıldı.

İZMİR - İsviçre'nin Kreuzlingen kentinde, İsviçreli bir grup gençle kavga ettiği iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra, 16 Aralık günü karakolda kendini asarak canına kıydığı açıklanan 23 yaşındaki Ayhan Yöyen'e, İzmir Adli Tıp Kurum'nda otopsi yapıldı. Yöyen, dün memleketi İzmir'de gözyaşları içinde toprağa verilirken baba Yaşar Yöyen, İsviçre ile oynan milli maçtan sonra çıkan olaylar nedeniyle iki toplum arasında düşmanlık oluştuğunu anlatarak, "Keşke bu maç hiç oynanmamış olsaydı" diye konuştu.
Oğlunun İsviçre polisi tarafından işkenceyle öldürüldüğünü öne süren baba Yöyen'in başsavcılığa başvurusu üzerine, İzmir'de otopsi yapıldı. Yöyen'in boynunda 'ası bulguları'na rastlandı. Kesin ölüm nedenini belirlemek için, patolojik inceleme amacıyla kan ve doku örnekleri alındı.
'Hayat doluydu'
Ayhan Yöyen'in cenazesi otopsinin ardından, Buca Kaynaklar Mezarlığı'nda toprağa verildi. Baba Yöyen, oğlunun hayat dolu, yardımsever ve sporcu bir genç olduğunu, intihar ettiğine inanmadığını söyledi. Yöyen, İsviçre ile oynanan olaylı milli maçtan önce iki ülke insanlarının kardeş gibi olduğunu ifade ederek, "Maçtan sonra düşman gibi olduk. Keşke bu maç hiç oynanmasaydı" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7668787668780

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.