İtalya'dan 130 bin Ectasy

İtalya'dan 130 bin Ectasy
İtalya'dan 130 bin Ectasy
Avcılar'da bir binanın çatı katında 130 bin adet sentetik uyuşturucu hap ele geçirildi, dört kişi tutuklandı.
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU - ismail.sagiroglu@radikal.com.tr / Arşivi

İstanbul Avcılar'da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda, İtalya 'dan getirildiği tespit edilen 130 bin adet Ecstasy hap ele geçirildi. Operasyonla ilgili 4 kişi yakalanırken çete üyelirinin yurtdışı bağlantıları çözülmeye çalışılıyor.

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir zehir şebekesinin İtalya'dan Türkiye 'ye Ecstacy hap yapılacağı bilgisine ulaştı. Çete hemen teknik ve fiziki takibe alındı.

DÖRT KİŞİ TUTUKLANDI

Yaklaşık 5 aylık takibin ardından operasyon düzenlendi. Avcılar'da bir binanın çatı katına düzenlenen baskında 130 bin adet sentetik uyuşturucu Ecstasy hap ele geçirildi. Uyuşturucunun sahibi oldukları belirlenen ve aynı binada oturan Ertan O. ve Erdal O. kardeşler ile şebeke üyesi Sunay Y. ve Niyazi A.'da yakalanarak gözaltına alındı.


Yapılan operasyonda ele geçirilen 130 bin adet sentetik uyuşturucu hapın, İtalya'dan deniz yoluyla Türkiye'ye getirildiği belirlendi. Narkotik polisi şebeke üyelerinin yurtdışı bağlantılarıyla ilgili de soruşturma başlattı. Polisteki işlemleri tamamlandıktan sonra mahkemeye çıkarılan dört zanlı tutuklandı.