İtfaiyeci bu kez enkaz kurbanı

Yangına müdahale eden itfaiye erlerinin üzerine duvar çöktü. Enkaz altında kalan bir itfaiyeci hayatını kaybetti.

İSTANBUL - Yangına müdahale eden itfaiye erlerinin üzerine duvar çöktü. Enkaz altında kalan bir itfaiyeci hayatını kaybetti.
Samatya'da Hacıhüseyinağa Mahallesi Tarakçı Hüsnü Sokak'ta bulunan dört katlı binanın üçüncü katında, dün sabah yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın çevredeki üç binaya daha sıçradı. Binada oturanlar tahliye edilirken yangına, Zeytinburnu ve Fatih
İtfaiyesi müdahale etti.
Çalışmaların sürdüğü sırada, üst katlardaki yan duvarlardan biri, merdiven boşluğuna çökünce giriş katındaki itfaiyeciler, enkaz altında kaldı. Enkaz altından itfaiye eri Ersin Kırço yaralı olarak çıkarıldı. Bir itfaiyecinin daha enkaz altında kaldığının anlaşılması üzerine, kurtarma çalışmalarına devam edildi. Zaman zaman tekrar çökme meydana gelmesi nedeniyle zor anlar yaşayan itfaiyeciler, yıkıntıların arasında meslektaşları Ekrem Bulut'u ölü olarak buldu.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Sabri Yalın, ABD'de ikiz kulelere saldırıdan sonra çöken binanın altında kalan New York'lu itfaiyecileri anımsatarak, "Biz olayın içine girerken
'Bina çöker' diye müdahale etmemezlik yapamazdık. Ne kadar tedbir alsak, yine de bu tür olaylar meydana geliyor. İtfaiyecinin kaderidir bu. Allah itfaiyecinin yardımcısı olsun" dedi.
Taksim'de de göçük, bir işçi öldü
Öte yandan Beyoğlu'nda da Boğaziçi Elektrik
Dağıtım A.Ş'nin 13 katlı ek hizmet binasını güçlendirme çalışmaları yapan işçiler Mustafa Şahin ile Deniz Bakır'ın üzerine duvar çöktü. Beton yığınının altında kalan Şahin, olay yerinde öldü.