İtfaiyede yangın var

Türk Yerel Hizmet-Sen üyesi bir grup itfaiyeci, çalışma şartlarının iyileştirilmesi amacıyla eylem yaptı. Yaklaşık 100 itfaiyeci, ellerinde itfaiye hortumlarının ucuna tazyik sağlamak amacıyla takılan metal lanslarla Saraçhane Parkı'nda toplandı.

İSTANBUL - Türk Yerel Hizmet-Sen üyesi bir grup itfaiyeci, çalışma şartlarının iyileştirilmesi amacıyla eylem yaptı. Yaklaşık 100 itfaiyeci, ellerinde itfaiye hortumlarının ucuna tazyik sağlamak amacıyla takılan metal lanslarla Saraçhane Parkı'nda toplandı.
Türk Yerel Hizmet-Sen İstanbul 3 No'lu Şube Başkanı Osman Bağcı, itfaiyeciliğin meslek olarak kabul edilmediğini öne sürerek, "Dünya ortalamasında bin kişiye bir itfaiyeci düşerken, Türkiye'de 10 bin kişiye bir itfaiyeci düşmektedir. Bir itfaiyecinin en erken beş senede yetiştiğini düşünürsek, son sekiz yılda İstanbul itfaiye teşkilatına personel alınmamıştır. Buna karşılık 500 kişi emekli olmuştur" dedi.
Grup, daha sonra 'Taşeron itfaiye istemiyoruz' ve 'Statü hakkımız söke söke alırız' sloganı attı. Türk Yerel Hizmet-Sen İstanbul İl Başkanı Nasuh Özdemir, "Yangın işyerlerinde, evlerde değil, itfaiyede" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7434367434360

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.