İtfaiyeden hayat öpücüğü

Bir apartmanın üçüncü katında çıkan yangında, evde yalnız olan iki yaşındaki Mustafa Say, kapıyı kırarak eve giren itfaiyeciler tarafından dumandan boğulmak üzereyken kurtarıldı.

BOLU - Bir apartmanın üçüncü katında çıkan yangında, evde yalnız olan iki yaşındaki Mustafa Say, kapıyı kırarak eve giren itfaiyeciler tarafından dumandan boğulmak üzereyken kurtarıldı.
Bolu Tabaklar Mahallesi'nde oturan Cafer ve Aysel Say çiftine ait evde dün sabah saat 10.30 sıralarında, soba borularının devrilmesi sonucu yangın çıktı. Cafer ve Aysel Say'ın, kendilerinde kalan torunları iki yaşındaki Mustafa Say'ı evde uyutup, komşularına kahvaltıya gittikleri sırada çıkan yangını görenler itfaiyeye haber verdi. Kapıyı kırarak içeri giren itfaiye ekipleri, evde yalnız olan küçük çocuğu mutfakta, yarı baygın halde buldu. Ambulansın gecikmesi nedeniyle ilk müdahaleyi itfaiye ekiplerinin yaptığı çocuk, daha sonra polis otosuyla İzzet Baysal Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne kaldırıldı. İtfaiye ekibinin müdahalesiyle büyümeden kısa sürede söndürülen yangınla ilgili soruşturma başlatıldı. (dha, aa)