İtinayla arı kovma

Üniversiteyi basan arılar, 'organik' savaş yöntemleri kullanılarak bölgeden kovuldu. Balçova'daki Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi arıların istilasına uğradı.

İZMİR - Üniversiteyi basan arılar, 'organik' savaş yöntemleri kullanılarak bölgeden kovuldu. Balçova'daki Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi arıların istilasına uğradı. Başhekimliğin isteği üzerine harekete geçen ilaçlama firması Protek'in görevlileri ise yaptıkla-rı araştırmada bunların Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından öldürülmeleri yasaklanan bal arıları olduğunu belirledi. Bal arılarının uçuş güzergâhlarını takip eden firma görevlileri, İnciraltı'ndaki
arı sahiplerine ulaştı. Arıların kovanlardan çıkar çıkmaz hastaneye uçtuklarını belirleyen görevliler, ilk olarak kovan sahipleriyle görüşerek kovanların yönlerinin değiştirilmesini sağladı. Ardından operasyonun ikinci aşamasına geçildi. 15 kilometrekarelik alanda dolaşan arılar için insanlar tarafından fark edilmeyen ancak arıları öldürmeden uzaklaşmalarını sağlayan organik ilaçlarla bölge ilaçlandı. Protek Firması Sorum-lu Müdürü Hakan Bayburt, "İlaçlarımız tamamen doğal ürünlerden elde ediliyor ve insanlar tarafından fark edilmiyor. Sadece arıları kaçırıyor ve bir daha gelmelerine engel oluyor" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7510587510580

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.