İTÜ burs programı belli oldu

Öğrenci Seçme Sınavı'nda (ÖSS), sayısal yerleştirme puan türüne göre ilk 500'e girerek İstanbul Teknik Üniversitesi'ni (İTÜ) kazanacak adayların her biri, öğretim yılı içinde toplam 1 milyar 350 milyon liralık karşılıksız burs ve yurtta ücretsiz kalma hakkı kazanacak.

Öğrenci Seçme Sınavı'nda (ÖSS), sayısal yerleştirme puan türüne göre ilk 500'e girerek İstanbul Teknik Üniversitesi'ni (İTÜ) kazanacak adayların her biri, öğretim yılı içinde toplam 1 milyar 350 milyon liralık karşılıksız burs ve yurtta ücretsiz kalma hakkı kazanacak. İTÜ'den yapılan yazılı açıklamada, ÖSS-SAY puan türü sıralamasında Türkiye genelinde 501 ile 1000 arasında yer alarak İTÜ'yü tercih edenlere dokuz ay süreyle ayda 80 milyon lira, ayrıca 1001 ile 2000 arasında yer alanlara da 50 milyon lira karşılıksız burs imkanı ve
yurtlarda ücretsiz kalma olanağı tanınacağı belirtildi. Açıklamada İTÜ'nün, maddi olanakları yetersiz 2 bin 500 lisans öğrencisine de, dokuz ay boyunca 30 ile 70 milyon lira arasında değişen miktarlarda gereksinim bursu vereceği kaydedildi.