İTÜ'de 1915 anmasına, gaz, cop ve sandalye!

İTÜ'de 1915 anmasına, gaz, cop ve sandalye!
İTÜ'de 1915 anmasına, gaz, cop ve sandalye!
İTÜ'de 1915 anması düzenlemek isteyen öğrencilere önce özel güvenlik görevlileri coplarla saldırdı. Ardından polis de biber gazıyla müdahil oldu. Polis öğrenciler gaz atarken özel güvenlikçiler de sandalye fırlattı.

İSTANBUL - İstanbul Teknik Üniversitesi ( İTÜ ) Maslak yerleşkesinde öğle saatlerinde toplanan bir grup öğrenci , 1915'te hayatını kaybeden Ermenilerle ilgili olarak bir anma etkinliği düzenlemek istedi. Bu sırada özel güvenlik görevlileri asılan pankart ve dövizleri kaldırmak istedi. Öğrencilerin buna engel olmak istemesi üzerine özel güvenlik görevlilerinin cop ile öğrencilere vurduğu görüldü. Gruptakiler ise sandalye atarak karşılık verdi. Bir süre sonra öğrencilere polis de müdahale etmeye başladı. Polisin öğrencilere karşı biber gazı kullandığı sırada özel güvenlik görevlilerinin de gençlerin üzerine sandalye fırlatmaya devam ettiği görüldü. Okulda yaşananlar öğrenciler tarafından mobil cihazlarla görüntülendi.

(RADİKAL / DHA)


  http://www.radikal.com.tr/134308013430802

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bir de diyoruz ki - Ali Fistan

  Bir de diyoruz ki, Ermeniler'i katletmedik. Anma etkinligine Ermeni olmayana dahi biber gazi sikip cop kullaninca ister yerli ister yabanci herkes o zamanda bu zaman da kimin kime dusman oldugunu, tahammulunun olup olmadigini, katliam da zulum de iskence de yapip yapmadigini goruyor, anliyor zaten. Gormemek icin kor ya da akilsiz ya da vicdansiz olmak lazim.

  İroni - user1107643

  Şiddet bu milletin damarlarına işlemiş. 100 yıl önce atalarının yaptığı şiddeti şiddetle inkar etmek de ayrı bir ironi!