İTÜ'den ODTÜ'ye 'fidanlı' destek

İTÜ'den ODTÜ'ye 'fidanlı' destek
İTÜ'den ODTÜ'ye 'fidanlı' destek
İstanbul Teknik Üniversitesi'nde bir grup öğrenci, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin, ODTÜ arazisindeki yol çalışmalarını protesto etmek için üniversite kampüsünün içine fidan dikti.

İSTANBULİstanbul Teknik Üniversitesi'nde (İTÜ) bir grup öğrenci, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) arazisinde gerçekleştirdiği yol çalışmalarını, "fidan dikerek" protesto etti.

Bir grup İTÜ öğrencisi, üniversitenin Maslak yerleşkesindeki öğrenci yemekhanesinin önünde yer alan, "ODTÜ'ye selam veriyoruz, İTÜ'ye fidan dikiyoruz" yazılı pankartın etrafında toplandı. Grup, hükümet ve İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca aleyhine sloganlar atarak, ellerinde fidanlarla rektörlük binasına kadar yürüdü.

Rektörlük önünde de sloganlar atan grup adına açıklama yapan öğrencilerden Efe Ersöz, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in ODTÜ arazisinden geçecek yol yapma sevdasından vazgeçmesi gerektiğini söyledi.

Ersöz, "Devlet ve hükümetler, egemen kesimler ve sermayedarlar için değil, halk için politika üretmek zorundadır. Bu böyle olmadıkça, dün Taksim'de, Kızılay'da, Hatay'da, Karadeniz'de ve tüm Anadolu'da ayağa kalkanlar gibi, bugün de ODTÜ'lüler ayağa kakmakta haklıdır" diye konuştu.
Grup, açıklamanın ardından İTÜ'nün girişindeki boş araziye fidan dikerek olaysız dağıldı.

AA

Boğaziçi'nden ODTÜ'de destek