İÜ rektörü Parlak

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, İstanbul Üniversitesi (İÜ) Rektörlüğü'ne yapılan seçimde, 743 oy alarak birinci olan İstanbul Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mesut Parlak'ı atadı.

ANKARA - Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, İstanbul Üniversitesi (İÜ) Rektörlüğü'ne yapılan seçimde, 743 oy alarak birinci olan İstanbul Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mesut Parlak'ı atadı.
YÖK, 7 Ocak'ta yapılan seçimler sonucunda 743 oy alan Parlak ile Prof. Dr. Faruk Erzengin ve Prof. Dr. Yavuz Alangoya'nın ismini, rektör ataması için Cumhurbaşkanlığı'na bildirmişti. Eski rektör Kemal Alemdaroğlu'na yakınlığıyla bilinen Prof. Dr. Nur Serter, en yüksek oyu olan üçüncü isim olmasına karşın listeye alınmamış, yerine dördüncü sıradaki Alangoya aday gösterilmişti. Yeni rektör Parlak, daha önceki seçimlerde Alemdaroğlu'na rakip olmuştu.
Malatya'da 1940'ta doğan Parlak, 1966'da İÜ İstanbul Tıp Fakültesi'ni bitirdikten sonra Patolojik Anatomi kürsüsünde asistan olarak göreve başladı. 1979'da doçentliğe, 1988'de profesörlüğe yükselen Parlak 1996-1998 yılları arasında İstanbul Tıp Fakültesi Dekanlığı görevini yürütmüştü. Prof. Dr. Parlak'ın çeşitli dergilerde yayınlanan 100'ün üstünde makalesi bulunuyor.


    http://www.radikal.com.tr/7350707350700

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.