İyi ki havan topu yok!

Bağımsız Mardin Milletvekili Bölünmez'i sinemada vuran Mehmet Tutaş'ın babası ve eski Mardin Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaş, silahlı adamlarıyla dün Ankara'da adeta gövde gösterisi yaptı. Tutaş, "Oğlunuz sinemaya nasıl silah soktu" sorusuna şu yanıtı verdi: "Millet bu memlekete havan topu sokuyor."

ANKARA - Bağımsız Mardin Milletvekili Süleyman Bölünmez, eşiyle gittiği sinemada, eski Mardin Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaş'ın oğlu Mehmet Tutaş tarafından tabancayla vuruldu. Olayın iki aile arasındaki siyasi husumetten kaynaklandığı anlaşıldı. Tutaş ailesinin Ankara'da silahlı mesaisi dün de sürdü. Baba Tutaş, silahlı adamlarıyla başkent sokaklarında gövde gösterisi yaptı.
Mardinspor'un başkanlığını da yürüten Süleyman Bölünmez, önceki akşam Çayyolu'ndaki bir sinemada eşi Zehra Bölünmez'le birlikte 'Maskeli Beşler' isimli filmi izlemeye gitti. Bölünmez, filme ara verildiği sırada Mehmet Tutaş tarafından tabancayla vuruldu.
Kurşunlar kalçaya
Güven Hastanesi'nde tedavi altına alınan Bölünmez'in vücuduna iki kurşun isabet ettiği, kurşunlardan birinin sol kalçasından girip uyluk ucuna kadar ilerlediği, diğerinin sağ baldırından girip çıktığı belirlendi. Mehmet Tutaş ise Çayyolu'ndaki jandarma karakoluna giderek teslim oldu. Tutaş' ın, Bölünmez'in yanına gelerek kendisine küfrettiğini öne sürdüğü ve "Korkutmak için ateş ettim" dediği öğrenildi. Olayda kullanılan tabancanın ruhsatsız olduğu belirlendi. Dün adliyeye sevk edilen Mehmet Tutaş, tutuklandı.
'Önce küfretti'
Hastanede dün bir basın toplantısı düzenleyen Süleyman Bölünmez, şunları söyledi: "Aşiretlerin hegemonyasını yıktım, bu nedenle bunların bu kadar saldırgan olması olağan. Evimde ekmek yemiş, ben onun evinde yerken bana hizmet etmiş o çocuğu hapiste çürütmem, cahilliğine veriyorum. Babası Abdülkadir Tutaş eski arkadaşım. Yerel seçimde belediye başkanlığı için DYP'den aday oldu ve kendisini desteklememi istedi. İktidar partisinin adayının kazanmasının Mardin için daha iyi olacağını söyledim. O da bana biraz tehditkâr bir ifadeyle, 'Biz arkadaşız, AKP'ye de yardım etme' dedi."
Zehra Bölünmez ise, Mehmet Tutaş'ın, eşiyle bir süre bakıştıktan sonra küfrettiğini, sonra silahını çekerek ateş etmeye başladığını açıkladı. Zehra Bölünmez, Tutaş'ın, sinema salonunda annesi ve kız kardeşiyle birlikte bulunduğunu, karşılaşmalarının 'tesadüf' olduğunu belirtti.
Süleyman Bölünmez'i hastanede ziyaret eden Mardin Belediye Başkanı Metin Pamukçu da saldırının nedeninin belediye seçimleri olduğunu söyledi. 28 Mart 2004 günü yapılan seçim sırasında da Bölünmez ile Tutaşı aileleri arasında taşlı-sopalı kavga çıkmıştı.
'Millette havan topu var'
Adliyede oğluna refakat eden eski Mardin Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaş ise, silahlı korumalarıyla birlikte gövde gösterisi yaptı. Aralarında yerel seçimlerden gelen bir tatsızlık olduğunu kabul eden Tutaş, Bölünmez'in sinemada oğlunun yanına geldiğini ve küfürlü kelimeler kullanarak eşine hakaret ettiğini iddia etti. Abdülkadir Tutaş, "Oğlunuz ruhsatsız silahı sinemaya nasıl soktu" sorusu üzerine, "Millet bu memlekete havan topu sokuyor" dedi.
Güven Hastanesi Başhekim Yardımcısı Tevfik Ali Küçükbaş, Süleyman Bölünmez'in sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı. Sağ uyluk başına kadar ilerleyen kurşunu çıkarmaya gerek duymadıklarını belirten Küçükbaş, "Herhangi bir tehlikesi yok. Kurşun vücutta kalacak" diye konuştu.
Aynı zamanda Mardinspor'un başkanlığını da yapan milletvekili Süleyman Bölünmez, bir süre önce, takımının Antalyaspor'la karşılaştığı maç sonrası sahaya girip hakemi tokatlamıştı.


    http://www.radikal.com.tr/7623687623680

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.