İyi ki oto yedek parçacı Oğuzhan gibileri var

Evlilik dışı ilişki sonucu hamile kalan 19 yaşındaki kadını ailesi sokağa atarken, imdadına bir oto yedek parçacı yetişti. Yedek parçacı, sancıları tutup yol ortasında bayılan kadını, birkaç saatlik dolaşmanın ardından bir hastaneye kabul ettirmeyi başardı.
Haber: ÜMİT TÜRK / Arşivi
TAHSİN GÜNER / Arşivi

İSTANBUL - Evlilik dışı ilişki sonucu hamile kalan 19 yaşındaki kadını ailesi sokağa atarken, imdadına bir oto yedek parçacı yetişti. Yedek parçacı, sancıları tutup yol ortasında bayılan kadını, birkaç saatlik dolaşmanın ardından bir hastaneye kabul ettirmeyi başardı. Sıkışık trafikte az daha minibüste doğum yapacak olan genç kadın, hastanede bir kız çocuğu dünyaya getirdi.
İşyerinde tanıştığı bir kişiyle yaşadığı ilişki sonucu hamile kalan 19 yaşındaki T.K. ailesi tarafından reddedilince sokakta kaldı. Her gün farklı bir arkadaşının yanında kalan T.K., önceki akşam saatlerinde Taksim Feridiye Caddesi'ndeki bir oto yedek parça tamircisinin önünde sancılanarak bayıldı. Sekiz aylık hamile kadının yardımına oto yedek parçacı Oğuzhan Özaltı koştu.
Baygın bir kadınla İstanbul turu!
Özaltı önce, baygınlık geçiren kadın için olay yerine polis çağırdı. Özaltı, bir süre bekledikten sonra gelen giden olmayınca T.K.'yı minibüsüyle Taksim İlkyardım Hastanesi'ne götürdü. Burada 'kuvöz' olmadığı gerekçesiyle Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilmek istenen kadına ambulans tahsis edilmedi.
Hamile kadın yaklaşık iki saat acil servisin önünde bir sandalye üzerinde ambulansın gelmesini bekledi. Doğurmak üzere olan genç kadına beklenen ambulans gelmeyince yardıma yine oto yedek parçacı Özaltı koştu. Anne adayını tekrar minibüsüne alan Özaltı, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürmek için yola çıktı. Ancak Halaskârgazi Caddesi'ndeki trafik genç kadına zor anlar yaşattı. Bir polis ekibinin eskortluk etmesiyle T.K. hastaneye yetiştirildi. Genç kadın sonunda sağlıklı bir kız çocuk dünyaya getirdi.