İyilik yap ve öl!

Sokağa taşan kavga
Adana'nın Döşeme Mahallesi'nde, uyuşturucu madde bağımlısı oldukları iddia edilen iki hasım grup, önce telefonda küfürleşti. Çeteler daha sonra sokakta kavgaya tutuştu. Silah kabzasıyla yaralanan H.Ü., Şu ailesinin oturduğu evin önünde yere yığıldı.
Saldırganlar kaçtı
Evin hanımı 30 yaşındaki Şükran Şu, yaralıyı fark eder etmez yardıma koştu. Ancak süren çatışmada sıkılan bir mermi, H.Ü.'nün yarasına pamukla tampon yapmaya çalışan Şu'nun başına geldi. Kavgacılar kaçıp gitti. Hastaneye kaldırılan Şu ise kurtarılamadı.
Eşi acı içinde
Eşini yitiren Murat Şu'nun acısı her halinden belliydi: "Hep yufka yürekli, yardımseverdi. Varımın, canımın yarısıydı, gitti..." Çiftin 15 günlük bebeği Evin ile 11 yaşındaki Hazal, yedi yaşındaki Ahmetcan ve üç yaşındaki İlayda'ya artık yakınları bakıyor.

ADANA - Sokak çatışmasında yaralanan bir kişiye yardım etmeye çalışırken öldürülen Şükran Şu'nun 15 gün önce dördüncü çocuğunu dünyaya getirdiği ortaya çıktı.
Olay, üç gün önce Döşeme Mahallesi'nde meydana geldi. Uyuşturucu madde kullandıkları iddia edilen C.A., S.A. ve arkadaşları, aralarında husumet bulunan E.A. ve arkadaşlarıyla telefonda küfürleşti. Olay sokak kavgasına dönüştü. Bu sırada H.Ü. başına silah kabzasıyla vurulmak suretiyle dövüldü. Saldırganların elinden kaçan H.Ü. 22. sokakta bulunan ailesinin evlerinin önünde yere düştü.
Evinin önünde yatan yaralıyı görünce dışarı fırlayan Şükran Şu, kafası kanayan H.Ü.'nün kafasına pamuk ile tampon yaparken iki grubun rastgele açtığı ateşin hedefi oldu. Kurşunlardan biri genç annenin başına isabet etti. Ağır yaralanan 30 aşındaki Şükran Şu, götürüldüğü Özel
Üniversal Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. Saldırganlar ise kaçtı.
Şu, Asri Mezarlık'ta gözyaşları arasında toprağa verildi. Şu'nun 15 gün önce bir kız çocuğu dünya getirdiğini belirten 12 yıllık eşi oto galericisi 33 yaşındaki Murat Şu, "Şükran benim her şeyimdi. Daha 15 gün önce bir kızımız olmuştu. Ona Havin adını verdik. Ben şimdi dört çocukla onsuz ne yapacağım" diye gözyaşı döktü.
'Hep yufka yürekliydi'
Çocukları 11 yaşındaki Hazal, yedi yaşındaki Ahmetcan ve üç yaşındaki İlayda ile Havin'i bakmaları için akrabalarına bıraktığını söyleyen Murat Şu, "Benim diğer yarımı, kolumu, kanadımı, canım karımı benden aldılar. Şükran 15 günlük kızımıza, ben de Şükran'ıma doyamadım. Tek kurşunla öldü benim karım. Suçu, günahı yoktu. Zaten hep yufka yürekliydi, herkese yardıma koşardı. Ölüm de onu iyilik yaparken yakaladı" dedi.
Polis, Şükran Şu'nun katil zanlısını yakalamak için soruşturmayı sürdürürken, Şu'nun yakınları, "Sokakların bu insanlardan temizlenmesini istiyoruz. Başka Şükranlar ölmesin. Bu insanların yakalanarak cezalandırılmasını istiyoruz" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7530237530230

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.