İzmir Adnan Menderes Havaalanı'nda yangın

İzmir Adnan Menderes Havaalanı'nda yangın
İzmir Adnan Menderes Havaalanı'nda yangın
İzmir Adnan Menderes Havaalanı'nda bir kafeteryanın çatı tadilatı sırasında yangın çıktı.

İzmir Adnan Menderes Havaalanı Dış Hatlar Terminali’ndeki bir kafeteryanın çatı tadilatı sırasında yangın çıktı. Çatı bölümündeki yangına ilk olarak havaalanı itfaiyesi müdahale etti.

Kıraç, Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminalinin çatısında yangın çıktığını belirterek, söndürme çalışmalarının sürdüğünü söyledi.
Olay yerinde inceleme yapan İzmir Valisi Cahit Kıraç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, saat 12.40 sıralarında havalimanının dış hatlar terminalinin çatısında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktığını belirtti.

Yangının, uçuşlara engel teşkil etmediğini dile getiren Kıraç, '' Yangın dış hatlar terminalinin çatısında meydana gelmiş, söndürme çalışmaları devam ediyor.Yangın her an kontrol altına alınabilir. Yangının çıkış nedeni itfaiyenin raporundan sonra netlik kazanacak'' diye konuştu.

YANGIN KONTROL ALTINDA ALINDI
Alevlerin görülmesiyle birlikte yangına müdahale eden havaalanı itfaiyesi alevleri kontrol altına aldı.

Bu sırada yolcular güvenli şekilde tahliye edildi. Uçakların inişi de bir süre geciktirildi. Alevler kısa sürede kontrol altına alındı. Yangının söndürülmesinden sonra iniş ve kalkışlar normale döndü.