İzmir-Aydın karayolunda buzlanma uyarısı

Otobandaki buzlanma nedeniyle, İzmir şehirlerarası otobüs terminalinden Aydın yönüne gidecek olan otobüs şoförleri uyarıldı.

İzmir'de dün akşam saatlerinde başlayan ve gece aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle yollarda yer yer buzlanmalar oluştu. İzmir-Ankara asfaltı Belkahve Mevkii, Manisa-Akhisar karayolu Sabuncubeli, İzmir-Aydın otoyolu, Torbalı karayolu Havaalanı-Kısıkköy Mevkii'nde ve İzmir-Çeşme otoyolu Uzundere Mevkii'nde buzlanma meydana geldi. Buzlanma görülen yollarda kazalar olmaması için trafik ekiplerinin denetiminde, karayolları ekipleri tarafından tuzlama çalışmaları yapıldı. Buzlanma nedeniyle maddi hasarlı trafik kazaları meydana geldi. Kazalarda herhangi bir yaralanma veya can kaybı olmadı.
İzmir-Aydın otoban yolundaki buzlanma nedeniyle, şehirlerarası otobüs terminalinden Aydın yönüne gidecek olan otobüs şoförleri uyarıldı.

ŞEHİR İÇİNDEKİ YOL DURUMU

Kar yağışı şehir içinde de trafiği olumsuz yönde etkiledi. Çiğli Evka-5 çıkışı, Cemil Tunca Bulvarı ve Güzeltepe mevkiinde yer yer buzlanmalar meydana geldi. Sürücüler, ekipler tarafından dikkatli seyretmeleri konusunda uyarıldı.