İzmir Basma Sanayi'nde eylem sürüyor

İzmir Ticaret Odası Vakfı'nın kuracağı üniversite için tahsis edilmesi planlanan Sümer Holding A.Ş.'ye bağlı İzmir Basma Sanayi İşletmesi'nde çalışan işçilerin başlattığı 'fabrikayı terk etmeme' eylemi 15'inci gününü doldururken, işçilere destek ziyaretleri de sürüyor.

İzmir Ticaret Odası Vakfı'nın kuracağı üniversite için tahsis edilmesi planlanan Sümer Holding A.Ş.'ye bağlı İzmir Basma Sanayi İşletmesi'nde çalışan işçilerin başlattığı 'fabrikayı terk etmeme' eylemi 15'inci gününü doldururken, işçilere destek ziyaretleri de sürüyor. DSP İstanbul Milletvekili Rıdvan Budak, DİSK Ege Bölge Temsilcisi Musa Çam ve DİSK'e bağlı bazı
sendikaların başkanları ile birlikte işçileri ziyaret etti. Budak, işçilere
hitaben yaptığı konuşmada, "uzun yıllardan beri ayakları yere basmayan liberal bir anlayıştan hareketle, özelleştirmenin yaşamı kolaylaştıracağı gibi tek yanlı bir propagandanın ağırlık kazandığını" söyledi. Dünyanın hiçbir yerinde toplumsal yarar olmaması halinde özelleştirmenin yapılmadığını dile getiren Rıdvan Budak, İzmir Basma fabrikasındaki işçilerin geleceğinin ne olacağının üzerinde durulmasının gerektiğini söyledi. Budak, şöyle konuştu: "Ne Sayın Başbakan'a ne özelleştirmeden sorumlu bakana Sümerbanklar babasından miras kalmadı. Size iş bulunmadan buraları terk etmemek hakkınızdır. Burayı sadece vermişler. Acaba sizin geleceğiniz konuşulmuş mu? Kimin malını kime veriyorsun? Bakanın orada oturması, fiyaka yapması daha kaç gün sürecek? Babanızın yerini mi veriyorsunuz?"


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  İzmir

  ,

  DSP

  ,

  Ege