İzmir 'batık' kent

Şiddetli yağış, İzmir'i bir kez daha göle çevirdi.

İZMİR - Şiddetli yağış, İzmir'i bir kez daha göle çevirdi. Özellikle Bostanlı, Örnekköy ve Çiğli semtlerinde çok sayıda ev ve işyerini su bastı. Buca, Karşıyaka, Konak ilçelerinde bazı okullar su basması ve öğrencilerin okula ulaşamaması yüzünden tatil edildi.
Şirinyer 404 Sokak'ta Ürgüp Apartmanı'nın istinat duvarı yıkıldı, iki otomobil yolla apartman arasına sıkıştı. Karşıyaka ve Bornova'yı Konak'a bağlayan Altınyol üzerindeki Zafer Payzın Kavşağı suyla doldu.
Çınarlı ve Alsancak'ta yapılan atık su kanalları işe yaramadı. Alsancak Şair Eşref Bulvarı, Fuar Çevresi ve Çınarlı'dan Halkapınar İstasyonu'na gidiş bölgesinde yollar göle döndü. Melez Çayı, denize yaklaştığı Şaraphane bölgesinde yolla aynı seviyede aktı.
Antalya'da ise dün başlayan yağmur, yaşamı alt üst etti; yollar trafiğe kapandı, çok sayıda evi su bastı ve seralar zarar gördü.
Yağış Manisa'da can aldı
Manisa'da sağanak yağış nedeniyle evinin duvarı üzerine çöken Zekiye Soyuner öldü.
Marmaris-Muğla karayolunun 18. kilometresindeki Çetibeli Deresi'nin taşması sonucu karayolu bir süre trafiğe kapandı. Marmaris-Datça karayolunda meydana gelen heyelan da ulaşımı aksattı.
Meteoroloji'den alınan bilgiye göre kuzeydoğu hariç yurtta bugün ve hafta sonu yağış bekleniyor. Yağışlar, genellikle yağmur, Akdeniz'de etkili sağanak, Doğu Anadolu'nun doğusunda kar, Trakya'da ise karla karışık yağmur şeklinde olacak.
(dha/aa)