İzmir büyük mitinge hazır

Alsancak Gündoğdu Meydanı bugünkü mitinge hazır. İzmir'in dört bir köşesi ay yıldızlı bayraklarla süslendi, herkesi miting heyecanı sardı.
Cumhuriyet Mitingi'ne kısa bir süre kala bayrak şatışları hız kazandı.
Haber: MUSTAFA OĞUZ / Arşivi

İZMİR - Alsancak Gündoğdu Meydanı bugünkü mitinge hazır. İzmir'in dört bir köşesi ay yıldızlı bayraklarla süslendi, herkesi miting heyecanı sardı.
Cumhuriyet Mitingi'ne kısa bir süre kala bayrak şatışları hız kazandı. Kemeraltı'nda Kestane Pazarı'nda bayrak satıcıları ise çarşıyı boydan boya Türk bayrakları ile süsledi. Bayrak satıcısı Zeki Fuat Gençpınar, uzun yıllardır çarşıda bayrak sattığını fakat resmi bayramlarda bile bu kadar yoğun talep ve ilgi olmadığını dile getirdi. İzmir'e kent dışından da
satılmak üzere binlerce bayrak getirildiği ve bunların da tükenmek üzere olduğu belirtildi. Miting Düzenleme Kurulu Başkanı Avukat Ferda Kardelen, "1.5 milyonun üzerinde insanın bu mitinge katılacağını tahmin ediyoruz. Atölyeler gece gündüz çalışarak bayrak yetiştirmeye çalışıyor" dedi. Bu sabah saat 08.00 ile 1 0.00 arası Alsancak Limanı ve Cumhuriyet Meydanı'nda toplanılıp, 10.00'da kortej oluşturularak Gündoğdu Meydanı'na yürüyüşe geçilecek. Miting, saat 16.00'da sona erecek.