İzmir sağanak yağmura teslim

Sabaha karşı bastıran sağanak nedeniyle İzmir'deki çok sayıda ev ve işyerini su bastı.

İZMİR - Sabaha karşı bastıran sağanak nedeniyle İzmir'deki çok sayıda ev ve işyerini su bastı. Yaklaşık 45 dakika süren yağış sırasında polisler, megafonlarla halkı uyardı. Sağanak sırasında Atatürk Eğitim ve
Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ni de su bastı. Sağanak sonucu Basın Sitesi 173/1 Sokak'ta bir apartmanın kanalizasyon kapağı patladı. Taşan sular, apartmanın istinat duvarının yıkılmasına neden oldu. Bahçede park halinde bulunan bir otomobil yıkılan duvarla birlikte alt sokaktaki apartmanın bahçesine düşerken, iki otomobil yıkılan duvarın kenarında asılı kaldı. Yıkılan istinat duvarı, yanındaki apartmanın birinci katındaki bir evin yatak odasının duvarını da yıktı. Odada uyurken hafif yaralanan 17 yaşındaki Elvin Diker, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ayakta tedavi edildi.
Tarihi bina dayanamadı
Sağanak nedeniyle Buca ilçesinde tarihi bir binanın çatısında çökme meydana geldi, ancak can kaybı olmadı. Balçova ilçesi Bahçelerarası'nda bir evde de yıldırım düşmesi sonucu yangın çıktı. Serkan Akar'a ait olduğu belirlenen tek katlı ahşap evin çatısında çıkan yangın, itfaiyenin müdahalesiyle büyümeden söndürüldü.
Aniden bastıran sağanak, kent merkezinde çok sayıda hasarlı trafik kazasına da neden oldu.


    ETİKETLER:

    Atatürk

    ,

    İzmir