İzmir sokaklarında hurda araç temizliği

İzmir sokaklarında hurda araç temizliği
İzmir sokaklarında hurda araç temizliği
İzmir'de Konak Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesinde semtlerde yıllardan bu yana unutulmuş, kullanılmaz hale gelen sahipsiz hurda araçların temizliğini yaptı.

İZMİR - Yıllardır kaderine terkedilen ve sahipsiz hurda araçlar Ramazan Bayramı öncesi bulundukları yerlerden toplandı. Konak Belediyesi zabıta ekipleri, Büyükşehir Belediyesi'nin çekicileri yardımıyla Gültepe, Alsancak, Yenişehir, Alsancak, Basmane, Eşrefpaşa, Güzelyalı, Hatay ve Halkapınar semtlerindeki toplam 150 hurda aracı, Konak Belediyesi Gediz Asfalt Şantiyesi'ne çekti.

Mahalle sakinlerinin şikayetleri üzerine çürümeye terkedilmiş, yıllardır sahip çıkılmayan, hurda haline gelmiş araçların yarattığı görüntü ve çevre kirliliği de ortadan kaldırılmış oldu.

Konak Belediye Başkanı CHP 'li Hakan Tartan, şikayetlerinin dikkate alındığını ve zabıta ekiplerinin mahallerde tarama yaptığını belirterek, belirlenen araçların en kısa zamanda çekildiğini söyledi. Tartan, şöyle dedi:

"Çürümüş, kullanılamaz hale gelmiş araçları, kötü görüntü oluşturmalarının dışında, vatandaşın huzurunu bozacak kullanımlara da adres teşkil ettiği gerekçesiyle topluyoruz. Zaman içinde tüm hurda araçlar toplanacak. Bu konuda duyarlı davranarak haber veren vatandaşlarımıza da teşekkür ederim. Kentimize el birliği ile sahip çıkacağız, yine el birliği ile güzellikleri koruyacağız."

Tartan, çekilen araçlara Kabahatlar Kanunu'na göre 88 lira para cezası kesildiğini, çekilen hurda veya plakalı aracın kendisine ait olduğunu ispat edenlerin ceza bedelini ödeyerek Gediz Asfalt Şantiye'den araçlarını teslim alabileceğini söyledi. (dha)