İzmir Valisi Diyarbakır'a, Diyarbakır Valisi İzmir'e gidiyor

İzmir Valisi Diyarbakır'a, Diyarbakır Valisi İzmir'e gidiyor
İzmir Valisi Diyarbakır'a, Diyarbakır Valisi İzmir'e gidiyor
Barış sürecinde yeni adım. Doğu ve batı arasında vali takası başladı. İlk adımın İzmir Valisi M. Cahit Kıraç'ın Diyarbakır'a, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak'ın da İzmir'e atanmasıyla atıldığı iddia edildi.

İZMİR - Hükümetin 'Barış sürecini', doğu ve batı illerindeki valilerin yerlerini değiştirerek sürdüreceği öne sürüldü.

Bu kapsamda ülkenin batısındaki illerde görev yapanları doğudaki illere; doğuda görev yapanların da batıdaki illere atanacağı belirtildi.

Yeni hazırlanan ve Cumhurbaşkanlığı'na gönderildiği belirtilen Valiler Kararnamesi ile İzmir Valisi Cahit Kıraç Diyarbakır 'a, 3 yıldan bu yana görev yapan Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak'ın da İzmir'e atandığı ifade edildi.

EXPO 2020'ye aday olan İzmir'de EXPO 2020 Yönlendirme Kurulu Başkanlığı'nı da yapan Vali Kıraç'ın ataması sürpriz oldu. Vali Kıraç, Haziran ayında Paris'te yapılacak sunuma gitmeye hazırlanıyordu, Kasım ayında yapılacak EXPO 2020 oylaması için çalışmaları hızlandırmıştı.

İzmir Valisi Kıraç, kararname imzalanmadığı için bu konuda açıklama yapmazken Başbakan ile birlikte Kızılcahamam kampında bulunan AK Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait, atamayı, Facebook ve Twitter hesaplarından "İzmir Valimiz Diyarbakır'a, Diyarbakır Valimiz İzmir'e geliyor. Valilerimize yeni görevlerinde başarılar diliyorum" diye paylaştı. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/113235211323524

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ya bu nasıl hükümet Atamayı facebooktan mı öğreneceğiz? - yakamoz42

  İşte Akepe acemilikleri,Devlet adamı ciddi olur,Facebookta herşey söylenmez.Akepe önce Kendi bürokratlarına devlet Ciddiyetini öğretmeli!Öyle kahve ağzı ile Arka sokak kültürü ile Karaname açıklanmaz,Ciddi Olun!

  bu ne zavallılık - HARAYDIN

  Bu ülkenin valileri her zaman yer değiştirir. Bu ne zavallılktır ki bu ülkenin iki vilayetinin valilerinin yer değiştirmesi barış için takas diye adlandırılabiliyor. Diyarbakır'ın İzmir'den İzmir'in Diyarbakır'dan farklı statüsü olduğunu ve takasın barış olduğunu iddia edebilmekten daha büyük bir zavallılık olabilir mi? Dünyada adamdan sayılmamanın tek şartı vardır. Cuntaların yönetim ve ekonomiden örtülü ve açık haksız pay alması ve insanların kara cehalete dayalı, din, dil, renk, kavim, kabile, mezhep esasına dayalı ayrıştırılma ve kara cehaletin pençesinde farklılıkların çatıştırılmasına yol açacak algılar ve fiili durumlar yaratılması. Bu tür provakatif yönlendirmeler başka neye hizmet eder?

  expo - bisushuzurver

  önce expo işi bitseydi.

  Enteresan değil mi? - huseyin366

  İzmir belediye başkanı Diyarbakır'a,Diyarbakır belediye başkanı İzmir'e deselerdi bir anlamı olurdu.Ama vali dediğin zaten merkezden atanan çoğunlukla bölge insanından olmayan şey değil mi?Ne farkederki?