İzmir Valisi emekli oluyor

Banka batıran işadamı Halis Toprak'ın temin ettiği biletle Londra'ya giden İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu, emekliye ayrılma kararı aldığını açıkladı. Göksu, "Çıkan haberleri içime sindirmem imkânsız" dedi.

İZMİR - Batık bankacı Halis Toprak'ın sağladığı biletle Londra'ya tatile gittiği ortaya çıkan İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu, emekliliğini istedi. Vali Göksu, batık bankacı Halis Toprak'ın Miles&Miles kartıyla aldığı biletle, eşiyle birlikte geçen pazar günü Londra'ya gittiğinin ortaya çıkmasının altıncı gününde, görevini bırakmaya karar verdi.
Göksu, 16 Temmuz tarihi itibarıyla emekliliğini istediği yolundaki faksı dün sabah saatlerinde basın yayın organlarına gönderdi.
Göksu, dün Kabotaj Bayramı etkinliklerine katıldı. Burada konuyla ilgili soruları yanıtlayan Göksu, önceki gün İçişleri'nin hakkında başlattığı soruşturmayı, kendisinin istediğini açıkladı. Göksu, "İki müfettiş gönderecekler. Toprak'la ilişkilerimi soruşturacaklar. Buna rağmen ben 16 Temmuz itibarıyla dilekçemi verdim. Emekli oluyorum. Bu konunun büyük bir olay gibi abartılmasını, tahammül etmek ve içime sindirmek mümkün değil" dedi.
Vali Göksu, katıldığı Kabotaj bayramı töreni boyunca siyah güneş gözlüklerini çıkarmadı ve oldukça üzgün olduğu da dikkat çekti.Göksu vapurdan inip valiliğe giderken de, şöyle konuştu: "Şimdi biliyorsunuz ulusal bazı yayın organlarında, üç-dört günden beri benim 32 yıllık dostum ve hemşerim Halis Toprak beyle ilgili birtakım yayınlar devam etmektedir. Bu yıpratma haberlerini içime sindirmem mümkün değil. Efendim insanlar dost olabilirler. Ama önemli olan maddi ilişkiler olmaması. Ben yine iddia ediyorum, bir santimetrekare karosu, fayansı nasip olmamış, bir liralık menfaatimiz yoktur. Sadece dostluktur."
Göksu'nun basın açıklamasında da şu görüşlere yer verildi: "Üç yıl Isparta, yedi yıl Denizli, 2.5 yıl İzmir Valiliğimde hiç bir yanlış
işe imza atmadım. Toprak ile çok eskiye dayanan hemşerilik ve dostluk ilişkisinin farklı boyutlara çekilerek, yıldırmaya yönelik haberler sonucunda, bugüne kadar sevgiyle, heyecanla, özveriyle yürüttüğüm valilik görevimden, kendi irademle emekliye ayrılıyorum."


    http://www.radikal.com.tr/7508477508470

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.