İzmir yağmura teslim

İzmir'de şiddetli yağış nedeniyle yüzlerce ev ve işyeri sular altında kalırken, öğrencilerden yağmur dinene kadar dışarı çıkmamaları istendi.

İzmir'de sabaha karşı başlayan şiddetli yağış, hayatı felç etti.
Karabağlar, Eskiizmir, Güzelyalı, Yeşilyurt, Mersinli, Altındağ, Gültepe, Limontepe ve Üçkuyular semtlerinde etkili olan yağış nedeniyle yüzlerce ev ve işyeri sular altında kalırken, mahsur kalan çok sayıda vatandaş, itfaiye ve polis ekiplerinin müdahalesiyle kurtarıldı.
Eskiizmir 3878 sokakta bir evin duvarı çöktü. Eskiizmir Şehit Şakir Özgan Karakolu'nu su basarken, karakolun aracı da manevra yaparken, bir su kanalına düştü.
Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nın bazı bölümleri, logar ve su tahliye kanallarının yetersiz kalması sonucu, sular altında kaldı. Yenişehir Pazaryeri de, sağanakta sular altında kaldı, çok sayıda işyeri zarar gördü.
İzmir Valisi Alaaddin Yüksel, polis telsizinden verdiği talimatla, İzmir'deki tüm okullarda, öğrencilerin, yağmur kesilinceye kadar dışarı çıkmamalarının sağlanmasını istedi.
Polis ekipleri, sürekli megafonlarla anons yaparak, yağmur nedeniyle kopan elektrik telleri konusunda vatandaşları uyarıyor.