İzmir'de 14 tutuklu

PKK adına ses bombası atılması, araç kundaklama, molotofkokteyli atma gibi eylemlere katıldıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 22 kişi dün İzmir'de mahkemeye sevk edildi. 12'si tutuklanarak cezaevine konuldu.

İZMİR - PKK adına ses bombası atılması, araç kundaklama, molotofkokteyli atma gibi eylemlere katıldıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 22 kişi dün İzmir'de mahkemeye sevk edildi. 12'si tutuklanarak cezaevine konuldu. Belediye otobüsüne molotofkokteyli attıktan sonra yakalanan O.Ö. ile K.R. daha önce sevk edildikleri adliye tarafından tutuklanmıştı.
İzmir'de polisin yaklaşık iki ay süren takibin ardından PKK adına faaliyette bulunarak ses bombası bırakılması, araç kundaklama, molotofkokteyli atma gibi eylemlere katıldıkları belirlenen kişilere yönelik operasyon başlatıldı ve 27 kişi gözaltına alındı. Yapılan aramalarda 18 şişe molotofkokteyli, örgütsel dokümanlarla Abdullah Öcalan'a ait fotoğraflar ele geçirildi. Gözaltındaki zanlılar
arasında Irak'tan İzmir'e Ege Bölgesi gençlik yapılanma sorumlusu olarak gönderilen S.Y.'nin de bulunduğu öğrenildi. Zanlılardan ikisi serbest bırakılırken altı kişinin tutuksuz yargılanmasına karar verildi. Aralarında üniversite öğrencilerinin de bulunduğu toplam 14 kişi tutuklanmış oldu.