İzmir'de 24 kişiye 'sosyal medya' gözaltısı

İzmir'de 24 kişiye 'sosyal medya' gözaltısı
İzmir'de 24 kişiye 'sosyal medya' gözaltısı
İzmir'de sosyal medya üzerinden halkı isyana teşvik ettikleri ve propaganda yaptıkları ileri sürülen kişilere yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınanların sayısı 24'e çıktı.

İZMİR - Gezi Parkı protestoları nedeniyle İzmir'de ' sosyal medya gözaltıları' yaşanıyor. 24 kişi gözaltına alınırken 14 kişinin de arandığı kaydedildi.
Yapılan operasyonun ardından dün akşam CHP İl Başkanı Ali Engin, CHP İzmir İl Sekreteri Avukat Sevda Erdan Kılıç, partililer ve gözaltına alınanların yakınları İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne geldi. İl Başkanı Ali Engin ile Avukat Sevda Erdan Kılıç, emniyete girerek yetkililer ile görüştü, bilgi aldı. Ardından dışarı çıkan Engin, basın mensuplarına açıklama yaptı. 

'TWİTTER VE FACEBOOK ADRESLERİ YOK'

Gözaltına alınan kişilerin adil ve özgür bir ülke için yürüdüğünü söyleyen İl Başkanı Engin, "Bu suçsa hepimiz bu suçu işledik. İnsan Hakları ihlali olmaması için biz de sabaha kadar buradayız" dedi. CHP İzmir İl Sekreteri Avukat Sevda Erdan Kılıç, "İfadeleri alınan arkadaşların dosyalarına baktım. Twitter'dan paylaştığı iletileri inceledim, bu paylaşılanlar arasında vatandaşı tahrik edecek birşey yok. Bunlar hepimizin paylaştığı ifadelerdir. Gözaltına alınan bu arkadaşlara daha önce polis merkezinde kimlik kontrolü yapıldığını öğrendik. Tahminimiz, bu arkadaşların isimleri kimlik kontrolü yapıldığı sırada tespit edildi" dedi. Emniyet önünde bekleyen bazı aileler gözaltında tutulan yakınlarının Twitter ve facebook adreslerinin bulunmadığını kaydetti. (Yusuf YAVUZ, Cihan DURAK/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/113632811363283

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yapilacak en dogru sey; - Mrfar

  insanlari kendi cikarlari icin arkasina takan " sosyal medya cobanlari" na yaptiklarinin yanlisligini gösterecek cezalarin verilmesi.Ki bu uretim , verimlilik ve istikrarida uzun vadede yukseltir. Ve ayni zamanda hukumetin cesur politikalarina devam ederken sert uslubunu ve muhalefetle agiz dalasini terketmesi.

  ÖZGÜRLÜKLER SINIRLANDIRILMAYA DEVAM EDİYOR - çapulcu ve ayyaş

  Medya özgür değildi; artık sosyal medya da özgür değil!

  Gelsinler, Alsınlar... - halukaka

  Türkiye'de değilim, zor gelirler ama Türkiye'de de olsam korkmazdım. Böyle onurlu bir hareketi desteklediğim için gözaltına alınmak benim için bir GURUR VESİLESİ olurdu. Her yorumumu adımla soyadımla yazıyorum. Destekçilerin tümü de zaten bu şekilde yapıyor. Ortada haklı bir hareket var. Direnişçiler devletten tek şey istiyor: halkın taleplerine kulak verilsin ve (laiklik de dahil) hassasiyetlerine saygı gösterilsin. AKP hükümeti halkını bölmeye uğraşmaktan sakınmalıdır. Zaten direniş hareketinin talebi böylesine TEMEL BİR ÖZGÜRLÜK olmasa, hareket Türk, Kürt, Sünni, Alevi, Şafi, Dindar, Laik, Beşiktaşlı, Fenerli, CimBomlu her kesimi meydanlarda birleştiremezdi. En temel özgürlüklerimiz garanti altına alınana kadar, şiddete ve vandalizme başvurmadan DİREN TÜRKİYE!