İzmir'de bir tutuklama!

İzmir'de bir tutuklama!
İzmir'de bir tutuklama!
İzmir'de, Ak Parti Karşıyaka İlçe binasını attıkları yanıcı madde ile ateşe verdiği ileri sürülen, sevk edildiği mahkemede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan 17 yaşındaki C.A., savcının itirazı üzerine tutuklandı.

İZMİR - Geçen pazar günü Karşıyaka İlçesi'nde yapılan eylemde, kalabalık bir grup Ak Parti Karşıyaka İlçe binası önünde toplandı. Grup burada protesto gösterisinde bulundu. Ardından atılan yanıcı madde ile bina ateşe verildi. Olayla ilgili soruşturmasını sürdüren polis ekipleri, güvenlik kamerası görüntülerini inceledi. Olaya karıştığı ileri sürülen 17 yaşındaki C.A. yakalandı. Şüpheli C.A. Çocuk Büro Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen C.A., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Şüphelinin salıverilmesi üzerine savcı itirazda bulundu. Bunun üzerine C.A. yeniden adliyeye götürüldü. İtirazı değerlendiren mahkemenin tutuklama kararı üzerine C.A. cezaevine konuldu.(DHA)


  http://www.radikal.com.tr/113660911366094

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İzmir'de bir oyun var. - brandywine06

  Eli sopalılar (polis olduklarına ben inanmıyorum), twit gözaltıları, kıyıda oturanlara polisin gidip saldırması, şimdi de bu tutuklama... İzmir'i almak için nasıl uğraştıkları böylece ortaya çıktı. Çevik kuvvetinden emniyet müdürüne polisin en militanı orada, savcıların en cevvalleri orada, sokakları terörize etmek için örgütlenenler orada. Bu planı bozacak olan yine İzmirliler olmalı.

  TOPLUM OLAYLARINDA - pispor

  kişilerin tutuklanması olayları gerer biz geçmişte bunu yaşadık Denizlerin asılması büyük bir hata idi

  Abdullah Cömert ne olacak. - jumpercoco

  Bu memlekette adalet yok.Daha 17 yaşındaki çocuk savcı hem de savcı ısrarı ile tutuklanıyor.Abdullah cömert'i kafasına gaz bombası atarak öldüren polis ne olacak peki.Bu katil hala bizimle yaşamağa devam mı edecek. İLgeleneceğiz.......diyecekler.Zaman aşımı ile kandırmağa çalışıyorlar.Tüm gezi parkından gözaltılara özgürlük. Katiller tutuklansın.

  Sayın Savcı! - ozgunbaskan

  Sayın savcıyı, eli sopalı, bıçaklı, polisle hareket eden gruplara, kordonda oturan gençleri yok yere tartaklayan polislere, o polislere o emri veren, emir vermediyse polis o hareketleri yaparken müdahale etmedikleri için onlara yol açan amirlerine, her şey ortadayken hiç ses etmeyen valiye... diye gider, bu konularda da etkin olması dileğiyle, boş bir dilek ben de biliyorum..