İzmir'de çivili sopalarla halka saldıranlar kimler?

İzmir'de çivili sopalarla halka saldıranlar kimler?
İzmir'de çivili sopalarla halka saldıranlar kimler?
İzmir'de polisin dün akşam üzeri müdahalesi sonrası kitleye saldıran çivili sopalı kişilerin kim olduğu konuşuluyor.

Radikal.com.tr - İzmir ’de dün en büyük olaylar, Alsancak’ta yaşandı. Polisin akşamüzeri başlattığı müdahale sonrası sokaklar gaza boğuldu. Sabahın ilk ışıklarına kadar müdahale aralıksız devam ederken, İzmir’de en çok polisin arkasından göstericilere saldıran sopalı kişilerin kim olduğu konuşuluyor. Polis göstericilerin arasına gaz attıktan sonra, kalabalıklara çivili sopalarla saldıran kişilerin kim olduğu ile ilgili açıklama yapılması bekleniyor. 

"ELİNDE BELGE OLANLAR"
Hürriyet 'in haberine göre, İzmir Barosu da İzmir’deki olaylarla ilgili yaptığı basın açıklamasında bu eli sopalı kişilere dikkat çekti. İzmir Barosu Başkanı Sema Pekdaş, “Bu konuda Cumhuriyet Savcılığı ve Valiliği göreve davet ediyoruz. Bu kişiler tespit edilip, haklarında soruşturma başlatılmalı. Eğer polisse de idari işlem yapılmalı. Baroda bu konuyla ilgili İnsan Hakları Merkezi’nde bir birim oluşturduk. Buna ilişkin ellerinde bilgi belge olanlar bize müracaat etmeli. Baro olarak yapacağımız suç duyurusunda şikayette bulunacağız. Ya da kişilerin kendileri de bizim aracılığımız ile şikayette bulunabilir. Hukuki açıdan girişimde bulunacağız. Bu görüntüler tamamen hukuka aykırıdır” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/1136090113609012

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ESAS ÇAPULCULAR BAŞBAKANIN GÖZÜNDEN KAÇMIŞ - m.rozbilen

  Ellerinde çivili sopalar bulunan çapulcu kıyafetli adamlar kim ola? Grev kırıcılar gibi bir kırıcı gurup değilse polis de olamaz.Zira polisin bu kılığa girmeye ihtiyacı yok nasıl olsa.Üniforma ile daha kolay suç işlemek varken.Ama eğer gerçekten polis iseler akılsızlık etmişler.Ortaya çıkarıldıklarında yaptıklarının çete suçuna girebileceğini düşünmeleri gerekir.İkinci olasılık sayın Başbakanın protesto guruplarının karşısına çıkarmak istediği adına yüzde elli'lik dediği gurup olmalı.Kim olurlarsa olsunlar bu çapulcuların ortaya çıkarılıp olmayan adalete teslim edilmeleri lazım.

  Suriyeli terörist mualifler olmasın? - muhammedaliclay

  AKPnin beslediği radikal dinci teröristlerdir.

  Mini paramilitercikler - kargıyel

  Kitle ile polis karşılaştığında anında cephaneliğini kuşanıp polisin yanında saf tutan o kadar çok gizli polis var ki içimizde.Şiddette, muhalefet edeni yok etme perspektifinde ortaklaşıyorlar.Polise yandan devamlı destek atan bu mini paramilitercikler hem milliyetçi ideolojinin derin etkisi altındalar; hem de polis tarafından devamlı kayırılıyorlar.Ve herhalde gösterilerin yapıldığı bir ülkdede kimin kim olduğu analizi yapılırken; en mide bulandıran grup da bunlardır.

  Gladyo - brotherlouie

  Bu gladyo'nun tetikçileri alperen ocaklarına mensuptur. Milliyetçilik taslarlar ancak en büyük millet düşmanları bizzat kendileridir. Örgütü biraz eşelediğiniz taktirde köklerinin sivas katliamına dek uzadığını görürsünüz. Silahlı ve aynı zamanda radikal çizgide mezhepçi ve aydınlık düşmanlarıdır.

  kim olacak - muratçakmak

  tayyib in baltacıları(devesiz versiyon,haziran 2013 model,yeni,sahibinden)

  uzakta aramaya gerek yok - Kurmanbek Allahverdiyev

  AKP Izmir il örgütüne kimler üye olmus bir bakilsin, yeter muhtemelen.

  Yürekli insanlar arıyoruz! - Kayzer1420

  Bunları, televizyonlarınızda yayınlayacak yürekli,haysiyetli insanlar arıyoruz!