İzmir´de direniş çadırları kuruldu

İzmir´de direniş çadırları kuruldu
İzmir´de direniş çadırları kuruldu
İzmir'de, Taksim Gezi Parkı eylemlerine desteklerini Gündoğdu Meydanı'nda sürdüren gençler, biraz ilerideki Alsancak Vapur İskelesi önüne direniş çadırları kurdu.

İZMİR - İzmir'de, geçen cuma gününden beri, İstanbul Taksim'deki Gezi Parkı eylemlerine destek veriliyor. Eylemlerin merkezini ise Gündoğdu Meydanı oluşturuyor. Her gün burada toplanan ve büyük bölümünü gençlerin oluşturduğu topluluk, eylemcilerini sürdürüyor.

İzmirli gençler bugün de meydanın biraz ilerisinde, Alsancak Vapur İskelesi'nin ön tarafındaki yeşil alana direniş çadırları kurdu. Buraya toplam 18 çadır kuran gençler, yorulduklarında, içlerinde yatıp dinlenmeye başladı.

Kendilerine destek olan vatandaşların yiyecek ve içecek getirdiği gençler, burada ayrıca her şeyin parasız verildiği bir büfe oluşturdu. Getirilen yiyecek ve içecekler burada ihtiyaç sahiplerine ikram ediliyor.

Gün içerisinde çadır çevresinde bir araya gele gençler, burada birlikte şarkılar söyleyerek, kitap okuyarak, sohbet ederek vakit geçiriyor. Gençler, eylemleri amacına ulaşıncaya kadar burayı terk etmeyeceklerini söylüyor. Gündoğdu Meydanı'nda, günlerdir eylemlere katılan yaklaşık 1000 kişinin bekleyişi sürüyor.

TURİSTLERİN İLGİSİNİ ÇEKİYOR
Gündoğdu Meydanı ile çevresindeki hareketlilik, kenti gezmeyi gelen turistlerin de ilgisini çekiyor. Onlar da alanda dolaşarak olup biteni anlamaya çalışıyor.

DHA - Mustafa OĞUZ