İzmir'de dolu faciası

Bunaltıcı sıcakların ardından dün İzmir'i dolu vurdu. Akşam saatlerinde başlayan yağmurun ardından gelen dolu kentte yaşamı altüst etti, kopan elektrik teli 3 can aldı.

İZMİR - Bunaltıcı sıcakların ardından dün İzmir'i dolu vurdu. Akşam saatlerinde başlayan yağmurun ardından gelen dolu kentte yaşamı altüst etti, kopan elektrik teli 3 can aldı.
İzmir'de öğleden sonra bozan hava, saat 18.00'den itibaren yerini yağışa bıraktı. İş çıkışı evlerine dönme çabasında olan
İzmirliler, yağmurdan hemen sonra başlayan doluya tutuldu. Ceviz büyüklüğündeki dolu, bazı evlerin ve araçların camlarının kırılmasına neden olurken, ana caddeler logarların tıkanması nedeniyle göle döndü. Kentin bazı semtlerinde birçok binanın alt katlarını su bastı, Altınyol-Yeşildere yolunda ağaçlar devrildi. Yağıştan, seralar ve tarım alanları büyük zarar gördü. Ayrıca cep telefonları sustu, kablolu televizyon servisi iptal oldu, Bornova'da elektrikler kesildi.
Kopan tel öldürdü
Şiddetli yağış sırasında üç kişi hayatını kaybetti. Elektrik tellerinin kopması nedeniyle Kemeraltı'nda 31 yaşındaki Hakan Mısırlı ve 23 yaşındaki Cem Karacan,
İkiçeşmelik semtinde de 20 yaşındaki Diler Koyuncu, elektrik çarpması sonucu yaşamını yitirirdi. Yağış sonrası birçok yerden su baskını ihbarı alan itfaiye su tahliye işlemleri başlatırken, yollarda kalan araçlar da çekiciler yardımıyla kaldırıldı. Meteoroloji İzmir Bölge Müdürü Burhan Babalıoğlu dün akşam bir saatlik süre içinde metrekareye 35 kilogram yağış düştüğünü söyledi. Babalıoğlu, aynı hava koşullarının bugün de etkili olacağını ve vatandaşların dolu yağışına karşı hazırlıklı olmasını istedi.