İzmir'de ev hanımı kuyumcu soydu

İzmir'in Bayramyeri semtinde, 6 yıl önce başından tabancayla vurularak gasp edilen kuyumcu Abdullah Taşar, bu kez kadın gaspçı dehşetini yaşadı. Taşar, tezgahını düzenlerken müşteri gibi gelip yüzüne biber gazı sıkıp bilezikleri alarak kaçmaya çalışan B.S.'yi, yaşanan boğuşmanın ardından etkisiz hale getirip polislere teslim etti.Yakınlarına 200 gram altın borcu bulunan 21 yaşındaki B.S., müşteri olarak Abdullah Taşar'ın kuyumcu dükkanına girdi.

SPREYLE ETKİSİZ HALE GETİRDİ

Yüksek gramajdaki burma bileziklerini incelemek istediğini söyleyen B.S., bu sırada çantasındaki biber gazını çıkartarak kendisine bilgi veren Abdullah Taşar'ın, yüzüne sıktı. Gözleri yanınca bağırarak yardım isteyen Taşar, önündeki iki bileziği alıp kaçmaya çalışan B.S.'yle boğuşmaya başladı. Kısa süreli boğuşmanın ardından yere yatırdığı gaspçı kadının üzerine oturarak etkisiz hale getiren Abdullah Taşar, tabancasıyla işyerinin camına vurup yaşananlardan habersiz olan vatandaşlardan yardım istedi.

POLİS ABLUKAYA ALDI

Kuyumcuda silahlı soygun yapıldığı ihbarı üzerine bölgeye sevkedilen çok sayıda polis ekibi, güvenlik önlemi aldıktan sonra yaklaştıkları işyerinde Taşar'ın yakaladığı B.S.'yi, teslim aldı. Vatandaşlarda bu sırada büyük panik yaşadı.

Gözaltına alanarak Gasp Büro Amirliği'ne götürülen bir çocuk annesi B.S.'nin ifadesinde, yakınlarına 200 gram altın borcu bulunduğunu, bunu ödeyebilmek için tek başına olduğunu anladığı kuyumcunun yanına giderek soygunu yapmaya çalıştığını söylediği öğrenildi. B.S., ayrıca Sahilevleri semtindeki balıkçıda çalışan eşinin de olaydan haberinin olmadığını anlattı.

DAHA ÖNCE DE GASPÇI BAŞINDAN VURMUŞTU

Gaspçı kadını etkisiz hala getiren Abdullah Taşar'ın 2003 yılında da aynı yerdeki işyerine gelen gaspçı, başından tabancayla yaraladıktan sonra altınları alarak kaçmıştı. Taşar, uzun süren tedavinin ardından eski sağlığına kavuşabildi.

Aynı dehşeti ikinci kez yaşayan Abdullah Taşar, “İçeriye girdikten sonra altınları incelerken birden elindeki spreyi gözüme doğru sıktı. sonra da boğuşma çıktı. İkinci kez belki de ölümden döndüm. Artık bunları yaşamak istemiyorum” dedi.(dha)