İzmir'de facianın eşiğinden dönüldü

İzmir'de facianın eşiğinden dönüldü
İzmir'de facianın eşiğinden dönüldü
İzmir'in Ödemiş İlçesi'nde, alkollü sürücünün kullandığı kamyon yoldan çıkıp, tek katlı bir eve çarptı. O sırada evinin bahçesinde gelini ve torunu ile kahvaltı yapan 70 yaşındaki Fadime Bölük, olayın şokuyla rahatsızlanınca hastaneye kaldırıldı. Bölük'ün evi kullanılmaz hale gelirken, kamyonda da hasar meydana geldi.

RADİKALBugün saat 07.30 sıralarında, Ödemiş 'ten yüklediği patates kasalarını Kiraz'a götüren Şenol Zorlu, Hürriyet Mahallesi, Menderes Caddesi'nde, yönetimindeki 35 T 02 38 plakalı kamyonun direksiyon kontrolünü yitirdi. Kamyon yoldan çıkarak, tek başına yaşadığı öğrenilen Fadime Bölük'e ait briketten yapılmış tek katlı eve çarptı.

Ortalık savaş alanına dönerken, bu sırada kendisini ziyarete gelen gelini 30 yaşındaki Hatice Bölük ve torunu 5 yaşındaki Yiğit Bölük ile bahçede kahvaltı yapan Fadime Bölük, bir anda neye uğradığını şaşırdı. Evi kullanılmaz hale gelen Bölük, yaşadığı şok nedeniyle rahatsızlandı. Bölük, tedbir amacıyla yakınlarının çağırdığı 112 ambulası ile Ödemiş Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Oğlu ve kayınvalidesiyle bahçede kahvaltı yaparken büyükbir gürültü olduğunu belirten Hatice Bölük, "Önce ne olduğunu anlayamadık. Olayın şokunu üzerinden attığımızda. Kamyonun eve çarptığını farkettik. Çok şükür ki kimsenin canına bir şey olmadı" dedi.

Kazanın ardından polis, 0.53 promil alkollü olan kamyon şoförü Zorlu'yu gözaltına aldı. Ön tarafı büyük hasar gören kamyon ise çekici yardımıyla olay yerinden kaldırılıp, yakındaki bir otoparka götürüldü.
DHA-Faruk ÇARK 

 


  ETİKETLER:

  Hürriyet

  ,

  Bugün

  ,

  Kahvaltı

  ,

  ödemiş