İzmir'de genç kız tartaklayan polis: Hiç hatırlamıyorum!

İzmir'de genç kız tartaklayan polis: Hiç hatırlamıyorum!
İzmir'de genç kız tartaklayan polis: Hiç hatırlamıyorum!
İzmir'de bir genç kızın saçını çeken ve uyguladığı orantısız güç nedeniyle açığa alınan çevik kuvvet polisi, müfettişlerin olay anına ilişkin fotoğraf göstermesi üzerine, "Bu ben miyim?" dedi

Radikal.com.tr - Gezi Parkı eylemlerinin ilk günlerinde 2 Haziran günü İzmir Kordon’da 3 çevik kuvvet polisinin gençlere yönelik müdahalesi hafızalara kazındı. Deniz kenarında oturan gençleri, coplayıp bir genç kızın saçını çeken polisler hakkında, görüntülerin yayınlamasından birkaç gün sonra soruşturma başlatılmıştı.

AÇIĞA ALINDILAR

Milliyet'ten Erdal Kılınç'ın haberine göre, kimlikleri kask numaralarından belirlenen polislerin orantısız güç kullanımına ilişkin soruşturmayı İzmir Valisi Mustafa Toprak’ın talebiyle şehre gelen Mülkiye ve Polis Başmüfettişleri yürüttü. Görüntülere yansıyan 3 polisin açığa alınmasına karar verilen soruşturma esnasında çevik kuvvet personellerinin ifadelerine başvuran müfettişlerlerle güvenlik güçleri arasında ilginç diyalogların yaşandığı öğrenildi.BU BEN MİYİM?

Müfettişler, ifade esnasında gazetelere ve televizyonlara yansıyan saç çekme görüntülerini göstererek, bu müdahaleyi yapan polise olayın nasıl geliştiğini sordular. Sahilde oturan genç kızın saçını çeken polis ise fotoğrafı görür görmez, “Bu ben miyim? O anı hatırlamıyorum” tepkisini verdiği belirtildi. İfade sırasında oldukça üzgün olduğunu ifade eden ve saç çekme eyleminden dolayı da pişman olduğu belirten polisin, savunmasında da, “20 saat boyunca uykusuz, ayakta ve görev başındaydım. Bu yaşananları hatırlamıyorum bile” dediği öğrenildi.


  http://www.radikal.com.tr/1138225113822532

  YORUMLAR
  (32 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Çok fazla tartaklıyorsa hatırlamaz. - Su Cemre Sim

  Adam yaptığını niye hatırlamasın,hatırlar da sürekli bu işi yapıyorsa,hangisi olduğunu nereden hatırlasın?

  HATIRLAMIYORMUŞ - pispor

  tabi arkalarında başbakan olunca ve hesap sorulmayınca niçin hatırlasın ki belki alkol almıştır öyle adam suç işler alkolluydum hatırlamıyorum hakim bey der

  Bliyommu? - vancetti

  Genç adam ağabeysini kaybetmiş, evde yas, ağlayan bağıran,komşular. Bir anne anne bakıyor oğlu yok. Üsta kata çıkıyor ki, oğlan yengesiyle yatakta, kadıncağız çığlık çığla bunuda mı görecektim, daha ağabeyinin bedeni soğumadı der. Oğlan mahçup, anne ben acımdan ne yaptığımı biliyommu sanki der. Eh!, polisin yaptığı biraz bu hikaye gibi absurt.

  Kim olduğunu açıklıyorum! - L09

  Yok hayır.O sen değilsin.Polis kılığına girmiş bir çapulcu o.Zaten daha sonra istanbula gitti ve camide içki içti.Ardından Taksimde faiz lobisiyle buluşarak,siyenen interneyşınıl ekibine brifing verdi.Ben gördüm...öyle oldu.

  Hep aynı terane - yorumcunun teki

  42 senedir şu faşist polis devletinde yaşıyorum, hep aynı terane.. Hukuk devleti diye geçiniriz, izlemesi bile katlanılmaz olan görüntüler ortaya çıkar, 2-3 tane günah keçisi polis açığa alınır, olay kapanır. Polislerin arkasından giden eli sopalılar ne olacak? İzmir emniyet müdürü 'onlar da polis, yelek giymeyi unutmuşlar' gibi son derece pişkin bir açıklamayla işin içinden çıktı. Sanki dünyanın en normal şeyiymiş gibi elindeki tahtalarla insanlara neler yaptıklarından bahsetmedi bile. 1 Mayıslarda hayata dönüş operasyonlarında, orada, burada, hep aynı hikaye, 2 tane emir kulu açığa alınır ve olay biter. Buyur sana hukuk devleti, öp de başına koy.

  ah canım - enkidusiyar

  üniformaları çıkınca pek de masum oluyorlar yazık.

  Evet bu senmisin. - ganjml

  O dövdüğün çocukların ve ailelerinin de ödediği vergiyle maaşını alan sensin,milliyetçi muhafazakar zevata değil herkese karşı sorumlusun efendi,bunu iyice öğren yoksa yine böyle yakalanır açığa düşer,işte bu benmiyim falan diye iyice acınacak zavallı duruma düşmekten kurtulamazsın.