İzmir'de genç kızın saçını çeken polislere soruşturma

İzmir'de genç kızın saçını çeken polislere soruşturma
İzmir'de genç kızın saçını çeken polislere soruşturma
İzmir'deki Gezi Parkı eylemleri sırasında Kordon'da deniz kenarında oturan gençleri coplayıp bir genç kızın saçını çeken üç polis hakkında soruşturma açıldı.

İZMİR - Geçtiğimiz pazar günü İzmir Gündoğdu Meydanı'nda polislerle Gezi Parkı protestocuları arasında gerginlik yaşanmış, polis biber gazı ve cop kullanarak kalabalığı dağıtmıştı.

Bu sırada 3 polis Kondoboyu'nda rıhtım üzerinde oturan ve eylemle ilgileri olmadığı belirtilen birkaç gence saldırarak coplamış, bir polis de hırsını alamayıp genç bir kızı saçından çekerek tartaklamıştı.

Tüm Türkiye ’de büyük tepkiye neden olan olaya karışan üç Çevik Kuvvet Polisi'nin kimliği belirlenerek haklarında soruşturma açıldı. Diğer olaylarla birlikte bu polisler hakkındaki soruşturmanın da sürdüğü öğrenildi.

DHA - Taylan YILDIRIM


  http://www.radikal.com.tr/1136737113673710

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  NE OLUYOR BU DEVLETE? - m.rozbilen

  Sayın devletimiz,kendi vatandaşına karşı bu şiddet ne? Vatandaşına durduk yerde sataşan bir devlet olur mu? Sataşmanın ötesinde şiddet uygulama had safhada.Resmen meydan dayağı,yer misin yemez misin?Vatandaşı sokağa döküp isyan ettiren bu şiddet değil mi? Yetti artık, merhamet ve şefkatli bir devlet istiyoruz.Sokağa çıkmak suç,derdimizi anlatmak suç,toplanmak suç,yürümek suç,polise yan baktın suç,başbakan hakkında konuşmak suç.Ne bu be nerde yaşıyoruz? Adeta biryerlere ışınlanmış hissediyoruz kendimizi.Zira artık kendimizi,devleti tanımaz olduk.Şu tabloya bakar mısınız.Hızını alamayan polisin bir kızcağızın saçından tutup çekmesine ne demeli? Resmen zorbalık.Televizyonları açamaz olduk.Açıp haberlere baktığımızda her yerde devletin şiddetini görüyoruz.Başbakan kendini korumak için polislerin yaptığına göz yummak mecburiyetini hissediyor olmalı ki sessiz kalıyor.65 yaşındayım daha Sayın ERDOĞAN kadar bir Başbakanın böyle koruma ordusuyla korunduğunu görmedim.Ne yaptın da bu kadar korunma ihtiyacı duyuyorsun diye sorasım geliyor.Oysa gerçekten demokrat,hoşgörülü,babacan bir Başbakan olsan koruma ihtiyacı olmadan aramızda dolaşabilirdin.Ama bir diktatör dolaşamaz.Zira hiç bir diktatör masum değil.

  Bu kadar mı? - Murat Odak

  Camı kırıp evin içine biber gazı sıkanlar, 5. kattaki evin balkonuna biber gazı atanlar, otobüs durağında bekleyen vatandaşa durduk yere su sıkanlar, tek bir adamı 20 kişi aralarına alıp coplayanlar, İzmir'de tıp öğrencisinin tüm vücudunu morartanlar ve diğerleri ne olacak? Gazetelerde televizyonlarda hiçbir şey yokken biz her şeyi sosyal medyada çarşaf çarşaf gördük. Bu iş üç beş polisi cezalandırmakla çözülmez. Sorunlar polisin kültürü ve zihniyetiyle alakalı. Çok daha köklü ve ciddi. Çevik kuvvetin de aynı yeniçerilerde olduğu gibi lağvedilip yeniden yapılandırılması gerekiyor.

  DEVLET HÜKÜMET AKLANIYOR - pispor

  Sivas katliamını üç beş kişiye Maraş ha keza Uludere de hiç kimse bulunmadı Reyhanlı da üç beş kişiye geldik Gezi parkının ülke çapındaki direnişine bunu da cezasını zavallı 24 saat görevde olan polislere kesiliyor peki polis müdürleri bu polislere arkadaş sakın ola ki aşırı güç ve kişisel kin olarak kimseyi hırpalamayın derse bu polisler aynı suçları işler mi yok o zaman başta hükümet, içişleri vali emniyet müdürleri ne işe yarıyor Allah aşkına bu polis garibanım onların emrinde biri

  vive - Vive

  Hiçbir şey olmaz. Yine "yok efendim küfür ettiler, yok efendim ayağımız kaydı." Hem olsa bile yenileri mezun oldu. Onlar kapatır, bu anlayışlı polisimizin(!) açığını.

  boş laff - tevahi

  çok duyduk okuduk bunları. şahsen şu ana kadar cıkan toplumsal olaylarda halka zulm eden bir yetkilinin cezai yaptırıma uğradığına hiç tanık olmadım. şöyle yapılıyor : Hrant Dink in katillerine göz yumanlardan biri vali diğeri içişleri bakanı yapılarak CEZALANDIRLIYOR !!! Hatta pek muhterem içişleri bakanı zamanında yaptığı zulme doymamış ki bugün kaldığı yerden devam ediyor...

  ... - carpenoctem

  adam öldüren polislere kademe durdurma cezası veriliyorsa bunların en fazla 100 lira maaşını keserler.

  Daha fazlası - Kayzer1420

  Ellerindeki sopalar ile insanlara acımsızca vuran canileri de görmek istiyoruz.